İslami Haberler

Ana Sayfa Haberler Dini Haberler İslami Haberler Neden müslüman olduğumu bilmiyorum

Neden müslüman olduğumu bilmiyorum

Neden müslüman olduğumu bilmiyorum
Yazan : @Dünya Dinleri Tarih : Kategori : İslami Haberler Yorumlar : 0 Okunma : 3015 Beğen : 0

Eski Başbakanlardan Kosova’nın Geleceği için İttifak Partisi (AAK) lideri Ramush Haradinaj’ın, internet ortamında, ülkede din meseleleri ile ilgili İngilzce olarak açıklama yaptığı bir görüntüsü oldukça ilgi çekiyor.

“Expresss” gazetesinin internet sayfasında yer alan ve Youtube’den aktarılan videoda, Haradinaj’ın Kosova’da din konusunda, merhum Kosova Başkanı İbrahim Rugova’nın görüşüne benzer olan bakış açısı sergilediği anlaşılıyor.

Videoda, Haradinaj’ın, ailesinin nesilden nesile katolik Arnavut olduğunu ve kendisinin neden Müslüman olduğunu bilmediğini ileri sürdüğü görülüyor.

Bir grup yabancıya konuştuğu videoda Ramush Haradinaj, “ dua etmek ya da ibadet için hiç bir zaman camiye gitmedim” ifadesini kullanıyor.

Konuşmasında, Arnavutların adlarının farklı olduğunu kendileri için dinin, Osmanlı idaresinde sadece yaşam biçmi olduğunu kaydeden Ramush Haradinaj, Kosova’da Arnavutların Müslüman olarak görülmesine rağmen farklı yaşadıklarını kaydettiği görülüyor.

Haberde, videonun, Kosova kamuoyu tarafından siyasilerin din konusnda bakış açılarının merak edilmesinden dolayı yayınladığı belirtiliyor.Yazar Hakkında

  • @Dünya Dinleri

    @Dünya Dinleri

    Bırakın Fikirleriniz Özgür Kalsın ! https://www.alternatifforum.org

    Dunyadinleri.Com Yöneticisi

Yorum Yaz


Yazdığınız yorumların genel ahlak kurallarına uygun olmasına özen gösteriniz. Ayrıca yazdığınız yorumlarda isminiz e postanız eksik yanlış olmamalıdır aski halde yorumlarınız onaylanmaz dikkate alınmaz cevap verilmez.

Haberler