İslami Haberler

Ana Sayfa Haberler Dini Haberler İslami Haberler Nakşibendi Şeyhi Haznevi'nin Türkiye Ziyaretinde İzdiham

Nakşibendi Şeyhi Haznevi'nin Türkiye Ziyaretinde İzdiham

Nakşibendi Şeyhi Haznevi'nin Türkiye Ziyaretinde İzdiham
Yazan : @Dünya Dinleri Tarih : Kategori : İslami Haberler Yorumlar : 0 Okunma : 3606 Beğen : 0

Nakşibendi tarikatının Suriye'deki önde gelen liderlerinden Şeyh Abdulgani Haznevi'nin Türkiye’ye gelişi sırasında Akçakale Sınır Kapısı'nı dolduran müritleri izdihama neden oldu. Gümrüklü bölgeyi yasağa rağmen dolduran yüzlerce nakşibendi müridi, ilahilerle karşıladıkları Şeyh Haznevi'nin elini öpmek için uzun kuyruk oluşturdu. Aralarında Saadet Parti’li Akçakale ve MHP’li Harran belediye başkanlarının da bulunduğu kalabalık tarafından karşılanan Haznevi’nin elini, dinlenmek için geldiği Karaköprü beldesinde Şanlıurfa bağımsız milletvekili Seyit Eyyüpoğlu da öptü.

Şeyhin Türkiye’ye geleceğini önceden duyan Doğu, Güneydoğu ve Akdeniz kentlerinde yaşayan, başlarında takke ve sarık bulunan çoğunluğu cüppeli yüzlerce müridi, Akçakale’ye kapısında görevlilerin engelleme çabasına karşın hücum ederek gümrük sahasına geçti. Müritler, takviye olarak bölgeye çağrılan polislerin çabası ve tarikatın ileri gelenlerinin araya girmesiyle alanı boşalttı.

Suriye’nin Kamışlı kentinde yaşayan ve babası Şeyh Ahmet El Haznevi’nin ölümünün ardından bu ülkedeki Nakşibendilerin başına geçen Haznevi’nin, Şanlıurfa’da kavgalı iki aileyi barıştıracağı, ardından da bölge illerini ziyaret edeceği belirtildi.Yazar Hakkında

  • @Dünya Dinleri

    @Dünya Dinleri

    Bırakın Fikirleriniz Özgür Kalsın ! https://www.alternatifforum.org

    Dunyadinleri.Com Yöneticisi

Yorum Yaz


Yazdığınız yorumların genel ahlak kurallarına uygun olmasına özen gösteriniz. Ayrıca yazdığınız yorumlarda isminiz e postanız eksik yanlış olmamalıdır aski halde yorumlarınız onaylanmaz dikkate alınmaz cevap verilmez.

Haberler