İslami Haberler

Ana Sayfa Haberler Dini Haberler İslami Haberler Müslümanlardan Trump'a; 'Gel, tartışalım...'

Müslümanlardan Trump'a; 'Gel, tartışalım...'

Müslümanlardan Trump'a; 'Gel, tartışalım...'
Yazan : @Dünya Dinleri Tarih : Kategori : İslami Haberler Yorumlar : 0 Okunma : 1651 Beğen : 0

ABD'de önde gelen bir Müslüman grup, son dönemde İslam karşıtı açıklamalarıyla öne çıkan Cumhuriyetçi aday Trump'ı tartışmaya çağırdı.

ABD'de önde gelen Müslüman gruplar arasında olan Müslüman Kamu İşleri Konseyi, ABD'nin Cumhuriyetçi aday adayı Trump'a bir mektup yazdı.

Müslüman Kamu İşleri Konseyi (MPAC), Trump'a yazdığı mektupta "ABD'de Cumhurbaşkanlığı için çalışmaya başladığınızdan beri Müslümanları ülkede günah keçisi ilan ediyorsunuz. Bu durum ülkedeki azınlıkların tüm kötülüklerin sebebi olarak algılanıyor. Sizin oluşturduğunuz nefret genellikle internet yalanlarından ibarettir. Ancak biz artık sizin boks torbanız olmak istemiyoruz." ifadelerini kullandıldı. Grup ayrıca, Trump'ı tartışmaya davet ederek "Amerikan-Müslüman bir temsilciyle birlikte sizinle İslam ve Müslümanlar hakkında tartışmak istiyoruz." dedi.

Trump uzun süredir Müslüman karşıtı açıklamalarıyla tepki çekiyordu. Son olarak Müslümanlara Amerika sınırlarının kapatılmasını önermesi, tüm dünyadan tepki çekmişti ancak buna rağmen oy oranında herhangi bir düşüş olmadı.

İslam ve göçmen karşıtlığı ile bilinen Donald Trump, camileri kapatacağını ve imamlara yönelijk sıkı kontroller getireceğini vadediyor. Trump, New York Belediye Başkanı Bill De Blasio'nun camilerin New York Polis Teşkilatı tarafından izlenmesine son vermesini büyük bir hata olarak nitelemiş ve izlemenin devam etmesi gerektiğini savunmuştu.

Trump ayrıca yasadışı olarak ülkesine giren Meksikalıları “tecavüzcüler ve suçlular” diye niteledi. Trump’ın bu tür sözlerinin hedefi olan grupların listesi uzayıp gidiyor: Kadınlar, Yahudiler, Siyahiler ve son olarak da Müslümanlar...Yazar Hakkında

  • @Dünya Dinleri

    @Dünya Dinleri

    Bırakın Fikirleriniz Özgür Kalsın ! https://www.alternatifforum.org

    Dunyadinleri.Com Yöneticisi

Yorum Yaz


Yazdığınız yorumların genel ahlak kurallarına uygun olmasına özen gösteriniz. Ayrıca yazdığınız yorumlarda isminiz e postanız eksik yanlış olmamalıdır aski halde yorumlarınız onaylanmaz dikkate alınmaz cevap verilmez.

Haberler