İslami Haberler

Müslümanlarda Hindu paniği

Müslümanlarda Hindu paniği
Yazan : @Dünya Dinleri Tarih : Kategori : İslami Haberler Yorumlar : 0 Okunma : 2385 Beğen : 0

Hükümetteki Kongre Partisi'ni yenerek, Mumbai'de iktidarını koruyan 86 yaşındaki Bal Thackeray liderliğindeki ırkçı partinin başarısı Hindistan'daki müslümanların endişelerini artırdı.

Parti lideri Bal Thackeray, seçim kampanyası sırasında, müslümanları "kanser" olarak nitelemiş, Adolf Hitler'in "yönetim yeteneklerine" olan hayranlığını ifade etmişti.

Müslüman gruplar ırkçı parti yöneticilerini nefreti körüklemekle eleştirirken, ırkçı liderin oğlu Uddhav Thackeray "Bizi destekleyen herkese teşekkür ederiz. Zafer kolay değildi" dedi.

Mumbai belediyesi yaklaşık 4.1 milyar dolarlık bütçesiyle dev bir yönetim merkezi. Hindistan'ın en büyük şirketlerine ve ülkenin ana borsasına ev sahipliği yapan şehir, Asya'nın yedinci en zengin şehri, ancak nüfusunun yarısından fazlası gecekondu mahallelerinde yaşıyor.

Eski adı Bombay olan Mumbai'nin yeni yönetimi ırkçı Shiv Sena partisi ile müslümanlara yönelik katliamların arkasında olduğu bilinen sağcı Bharatiya Janata Partisi yer alacak.Şehirde 26 Kasım 2008'de düzenlenen ve üç gün süren saldırılarda, dokuzu saldırgan olmak üzere 174 kişi hayatını kaybetmişti.Yazar Hakkında

  • @Dünya Dinleri

    @Dünya Dinleri

    Bırakın Fikirleriniz Özgür Kalsın ! https://www.alternatifforum.org

    Dunyadinleri.Com Yöneticisi

Yorum Yaz


Yazdığınız yorumların genel ahlak kurallarına uygun olmasına özen gösteriniz. Ayrıca yazdığınız yorumlarda isminiz e postanız eksik yanlış olmamalıdır aski halde yorumlarınız onaylanmaz dikkate alınmaz cevap verilmez.

Haberler