İslami Haberler

Müslümanlara fişlemeyi savundu

Müslümanlara fişlemeyi savundu
Yazan : @Dünya Dinleri Tarih : Kategori : İslami Haberler Yorumlar : 0 Okunma : 2779 Beğen : 0

New York Valisi Michael Bloomberg, ülkede büyük tartışma yaratan polis departmanını savundu.

Bloomberg katıldığı bir radyo programında, görev bölgelerini aşarak, başta Müslüman öğrenciler olmak üzere Müslüman toplumu gizlice takip edip, fişleme yapan New York Polis Departmanı’nın (NYPD) yasalara uygun hareket ettiğini iddia etti.

Bloomberg, “New York Polis Departmanı’nda her şey yasalara uygun gerçekleştirildi. Bunlar anayasaya uygundur. Araştırma dosyalarında New York şehri dışına çıkma izinleri vardır. İnternet sitelerine bakabilirler, kanunsuz hareketleri veya buna liderlik edebilecek olayları tespit etmek için izleyebilirler. Biz dinleri veya ırkları yüzünden bireyleri hedef almıyoruz.” dedi.

Ülkedeki Müslüman toplumun öncüleri de hiçbir ayrım yapılmadan tüm toplumun böyle bir fişleme içinde olmasına tepkili.

Passaic İslam Merkezi’nden Muhammed el Filali, “Eğer bir Amerikalı üzerinde şüphe varsa onun hakkında soruşturma yapılmasında hiç bir engel görmüyorum. Bu anayasaya uygundur” şeklinde konuştu.

Müslümanları zan altında bırakan NYPD’nin soruşturmasında kişilerin aralarında ne konuştuğu, kaç kere namaz kıldığı ve geçmişleri gibi bilgiler ayrıntıları ile not edilmiş.

euronews'ün haberine göre, Ömer Camii’ne namaz kılmakiçin gelen Eref Assaf isimli bir Müslüman ise tepkisini, “Nasıl mı hissediyorum? Tabii ki de şiddete uğramış gibi. Kimsenin benim ne yaptıklarımı veya özel yaşantımı didiklemeye hakkı yok. Bu kapsamlı olayı durdurmak ve bu tarz faaliyetleri gerçekleitirenlerin sorumlu tutulmasını istiyorum.” şeklinde tepkisini gösterdi.

Polis departmanının aynı zamanda İslam dinini karalayan Üçüncü Cihad isimli filmi çalışanlarına izlettiği ortaya çıkmıştı.

Uygulama 1940’lı yıllarda komünist avı yada bilinen adıyla Cadı Avı’na benzetilirken, ülkedeki İslami toplum da sesini yükseltmeye devam ediyor.Yazar Hakkında

  • @Dünya Dinleri

    @Dünya Dinleri

    Bırakın Fikirleriniz Özgür Kalsın ! https://www.alternatifforum.org

    Dunyadinleri.Com Yöneticisi

Yorum Yaz


Yazdığınız yorumların genel ahlak kurallarına uygun olmasına özen gösteriniz. Ayrıca yazdığınız yorumlarda isminiz e postanız eksik yanlış olmamalıdır aski halde yorumlarınız onaylanmaz dikkate alınmaz cevap verilmez.

Haberler