İslami Haberler

Ana Sayfa Haberler Dini Haberler İslami Haberler Müslüman Hassasiyeti Taşıyan Sanatçı

Müslüman Hassasiyeti Taşıyan Sanatçı

Müslüman Hassasiyeti Taşıyan Sanatçı
Yazan : @Dünya Dinleri Tarih : Kategori : İslami Haberler Yorumlar : 0 Okunma : 2632 Beğen : 0

Beyrut'ta yaşayan ABD vatandaşı Everitte Barbee, bir buçuk yıldan beri "Dayanışma İçin Kur'an" adlı bir çalışma yürütüyor. Bu çalışma, Everitte Barbee'nin ifadesine göre, Müslüman olmayan biri tarafından tamamen elle yazılmış ilk Kur'an...Amerika'nın Tennessee eyaletinin Nashville şehrinde büyüyen Barbee, Kur'an-ı Kerim'in tamamını bu şekilde elle yazmak amacında... Barbee'nin eserlerinde sûreler onlara en uygun gelecek formlar içinde yazılıyor. Genç kaligraf Barbee, mesela Şems Sûresi'ni güneş, Fil Suresi'ni de fil şeklinde yazıyor. Ayrıca Barbee, figüratif kaligrafi tarzıyla yazacağı Kur'an'ın kitap şeklinde basılabileceğine de inanıyor.

24 yaşındaki kaligrafi sanatçısı Barbee, sanatını, 2009'da Şam'da yaşadığı sırada Hattat Adnan Ferid'den öğrenmiş...Everitte Barbee, yaptığı sanatın, son yılların önemli problemlerinden olan İslamofobiye karşı bir duruş oluşturduğuna da inanıyor.Yazar Hakkında

  • @Dünya Dinleri

    @Dünya Dinleri

    Bırakın Fikirleriniz Özgür Kalsın ! https://www.alternatifforum.org

    Dunyadinleri.Com Yöneticisi

Yorum Yaz


Yazdığınız yorumların genel ahlak kurallarına uygun olmasına özen gösteriniz. Ayrıca yazdığınız yorumlarda isminiz e postanız eksik yanlış olmamalıdır aski halde yorumlarınız onaylanmaz dikkate alınmaz cevap verilmez.

Haberler