İslami Haberler

Ana Sayfa Haberler Dini Haberler İslami Haberler Mescid-i Aksa murabıtları için maaş talebi

Mescid-i Aksa murabıtları için maaş talebi

Mescid-i Aksa murabıtları için maaş talebi
Yazan : @Dünya Dinleri Tarih : Kategori : İslami Haberler Yorumlar : 0 Okunma : 2106 Beğen : 0

Dünya Müslüman Alimler Birliği, Mescid-i Aksa'yı gönüllü olarak koruyan murabıtlara 600 dolar maaş bağlanması çağrısı yaptı.

Dünya Müslüman Alimler Birliği, Mescid-i Aksa'ya ve burada bulunan "murabıtlar" adı verilen gönüllülere destek için uluslararası alanda bir kampanya başlattığını duyurdu.

Birlikten yapılan yazılı açıklamada, "İsrail işgal yönetiminin Müslümanlara ait mekanlara yönelik yıkımlarına dikkati çekmek için tüm üyelerden, 25 Aralık Cuma gününü Mescid-i Aksa'ya destek günü olarak tahsis etmeleri" istendi.

Açıklamada ayrıca, üye ülkelerdeki cuma hutbelerinde, Mescid-i Aksa ve murabıtlara verilecek desteğin konu alınmasının yanı sıra Aksa'daki 12 bin murabıtın aylık 600 dolar olacak şekilde maaşa bağlanması çağrısında bulunuldu.

Murabıtlar, Mescid-i Aksa'yı Yahudi yerleşimcilerin baskınlarına karşı korumak için genellikle vakitlerini kutsal mekanda geçiren kişilerden oluşuyor.Yazar Hakkında

  • @Dünya Dinleri

    @Dünya Dinleri

    Bırakın Fikirleriniz Özgür Kalsın ! https://www.alternatifforum.org

    Dunyadinleri.Com Yöneticisi

Yorum Yaz


Yazdığınız yorumların genel ahlak kurallarına uygun olmasına özen gösteriniz. Ayrıca yazdığınız yorumlarda isminiz e postanız eksik yanlış olmamalıdır aski halde yorumlarınız onaylanmaz dikkate alınmaz cevap verilmez.

Haberler