İslami Haberler

Ana Sayfa Haberler Dini Haberler İslami Haberler Malezya’da çikolatada domuz DNA'sı

Malezya’da çikolatada domuz DNA'sı

Malezya’da çikolatada domuz DNA'sı
Yazan : @Dünya Dinleri Tarih : Kategori : İslami Haberler Yorumlar : 0 Okunma : 2789 Beğen : 0

Malezya’da Cadbury şirketi tarafından üretilen çikolatalarda domuz DNA izleri bulundu. Ülkedeki Müslümanlar, firmaya karşı savaş ilan etti.

AFP'nin haberine göre, Malezya Sağlık Bakanlığı tarafından Müslümanlar için yasaklanmış maddeleri içeren gıda kontrolünde, Cadbury çikolatalarında domuz DNA izlerine rastlandı. Cadbury şirketi, itibarına ciddi hasar veren bu kontrolden sonra bütün çikolata ürünlerini acil olarak piyasadan toplattı. Şirket temsilcisi Facebook resmi sayfasında “Biz Cadbury olarak Malezya’da üretilen tüm ürünlerimizin helal ürünler için gerekli tahlil raporlarına sahibiz” diye yazdı.

Cadbury şirketinin çabalarına rağmen Malezya’lı Müslümanlar çikolatalarda İslam'ın yasakladığı ürünlerin bulunmasına sert tepki gösterdi. Tüketiciler Derneği başkanı Najim Johan Malaysiya 'da Cadbury fabrikasını hemen kapatma çağrısında bulundu. Kuala Lumpur’da bu konuyla ilgili olarak toplanan bir konferansta konuşan katılımcıları ise şirketin "kırmızı çizgiyi" geçtiğini ve Müslümanları aldattığını bildirdi.

Suçlamaları cevaplayan Şirket yetkilileri tekrar tüm ürünlerin kalite standartlarına uygun olduğunu kontrol etme sözü verdi.

Malezya’da helal ürünlerden sorumlu devlet birimi ise konuyla ilgili bağımsız bir inceleme planlandığı sözünü verdi.Yazar Hakkında

  • @Dünya Dinleri

    @Dünya Dinleri

    Bırakın Fikirleriniz Özgür Kalsın ! https://www.alternatifforum.org

    Dunyadinleri.Com Yöneticisi

Yorum Yaz


Yazdığınız yorumların genel ahlak kurallarına uygun olmasına özen gösteriniz. Ayrıca yazdığınız yorumlarda isminiz e postanız eksik yanlış olmamalıdır aski halde yorumlarınız onaylanmaz dikkate alınmaz cevap verilmez.

Haberler