İslami Haberler

Ana Sayfa Haberler Dini Haberler İslami Haberler Makedonya'daki cami duvarına 'Haçlı' saldırı

Makedonya'daki cami duvarına 'Haçlı' saldırı

Makedonya'daki cami duvarına 'Haçlı' saldırı
Yazan : @Dünya Dinleri Tarih : Kategori : İslami Haberler Yorumlar : 0 Okunma : 1012 Beğen : 0

Makedonya'nın kuzeybatısındaki Gostivar şehrinde bulunan tarihi Saat Camisi'nin duvarına boyalı haç çizilmesi büyük tepki gördü.

Makedonya Türk Demokratik Partisi (TDP), Gostivar'daki tarihi caminin duvarına kimliği belirsiz kişiler tarafından haç çizilmesini "şiddetle" kınadığını açıkladı.

TDP'den yapılan açıklamada, bu tarz çirkin saldırıların dinler ve milletler arasında nefret tohumlarını ekmek isteyenlerin bir oyunu olduğu belirtilerek, "Gostivar'da yüzyıllardır beraber yaşamış farklı din ve milletlerin arasına nifak tohumları ekmeye çalışan, kendini bilmez kişilerin derhal İçişleri Bakanlığı tarafından tespit edilip, oynanmaya çalışılan oyunları bertaraf etmelerini talep ediyoruz." ifadelerine yer verildi.

Gostivarlı Türklere sağduyu çağrısında bulunulan açıklamada, bu tarz olayları yapanlara karşı her zaman en sert tavrın takınılacağı vurgulandı.

İçişleri Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada da saldırının pazar akşamı meydana geldiği ifade edilerek, olayın Gostivar İslam Birliği çalışanları tarafından polise bildirildiği kaydedildi.

Kırmızı boya ile camii duvarlarına çizilen grafitleri polis kaynakları doğrularken, olayın aydınlatılması için gerekli çalışmaların başlatıldığı belirtiliyor.Yazar Hakkında

  • @Dünya Dinleri

    @Dünya Dinleri

    Bırakın Fikirleriniz Özgür Kalsın ! https://www.alternatifforum.org

    Dunyadinleri.Com Yöneticisi

Yorum Yaz


Yazdığınız yorumların genel ahlak kurallarına uygun olmasına özen gösteriniz. Ayrıca yazdığınız yorumlarda isminiz e postanız eksik yanlış olmamalıdır aski halde yorumlarınız onaylanmaz dikkate alınmaz cevap verilmez.

Haberler