İslami Haberler

Ana Sayfa Haberler Dini Haberler İslami Haberler Lübnan'da Mezhep Çatışması: 11 Ölü

Lübnan'da Mezhep Çatışması: 11 Ölü

Lübnan'da Mezhep Çatışması: 11 Ölü
Yazan : @Dünya Dinleri Tarih : Kategori : İslami Haberler Yorumlar : 0 Okunma : 2770 Beğen : 0

Suriye'deki iç savaştan etkilenen komşu Lübnan'da mezhep çatışması yaşanıyor. Lübnan'ın Trablus kentinde Sünnilerin bulunduğu Bab el-Tıbbane ile Nusayrilerin yaşadığı Cevel Muhsin mahalleleri arasında çatışma yaşandı. Çatışmalarda şimdiye kadar 11 kişi öldü, 80 kişi de yaralandı.

Suriye'deki muhalif güçlere destek olmak için Lübnan'dan yola çıkan bir grup Sünni'nin, Suriye ordusuna bağlı birliklerce Tel Kelah kasabası yakınlarında öldürülmesinin ardından patlak veren çatışmalar, aralıklarla devam ediyor.

Trablus Ordu Komutanlığı yaptığı açıklamada, ''Bazı art niyetli militan grupların, Trablus'un istikrar ve güvenliğini sarsmaya çalıştığı, ancak güvenlik görevlileri olarak buna izin vermeyeceklerini'' söyledi.

Okullar Eğitime Ara Verdi

Trablus'daki bazı özel okul ve üniversitelerin, bölgede yaşanan çatışmalardan dolayı eğitime ara verdiği, Lübnan Ordusu'nun çatışmaları sona erdirmek için taraflarla görüşme halinde olduğu belirtildi.Yazar Hakkında

  • @Dünya Dinleri

    @Dünya Dinleri

    Bırakın Fikirleriniz Özgür Kalsın ! https://www.alternatifforum.org

    Dunyadinleri.Com Yöneticisi

Yorum Yaz


Yazdığınız yorumların genel ahlak kurallarına uygun olmasına özen gösteriniz. Ayrıca yazdığınız yorumlarda isminiz e postanız eksik yanlış olmamalıdır aski halde yorumlarınız onaylanmaz dikkate alınmaz cevap verilmez.

Haberler