İslami Haberler

Ana Sayfa Haberler Dini Haberler İslami Haberler Lübnan Müftüsü: Yaşananlar siyasi

Lübnan Müftüsü: Yaşananlar siyasi

Lübnan Müftüsü: Yaşananlar siyasi
Yazan : @Dünya Dinleri Tarih : Kategori : İslami Haberler Yorumlar : 0 Okunma : 2444 Beğen : 0

Lübnan Müftüsü Kabbani "Bölgede yaşananlar Müslümanlar ve Hıristiyanlar arasında veya Müslümanların kendi arasında değil, siyasidir" dedi.

Lübnan Müftüsü Muhammed Reşid, bölgede daha önce örneği hiç görülmemiş çatışmaların yaşandığını, ancak bu olayların Müslümanlar ve Hıristiyanlar arasında veya Müslümanların kendi arasında olmadığını, problemin 'siyasi' olduğunu ifade etti.

Papa 16. Benediktus'un cuma günü Lübnan'a gerçekleştireceği ziyareti ''Müslüman ve Hristiyanlar için güven mesajı'' olarak değerlendiren Kabbani, ziyaretin bütün mezhep liderlerine farklılıkları "tehlike"ye dönüştürmeme, Lübnanlılar arasındaki harmoniyi sağlama konusunda çağrı olmasını temenni ettiğini belirtti.

ADAM KAÇIRMA OLAYLARINA KARŞIYIZ

Suriye'de Şiilerin kaçırılması ve buna karşılık Lübnan'da rehine alma olaylarının gerçekleşmesiyle ilgili olarak Kabbani, bütün bu olaylara karşı olduklarını ve Türkiye'nin de bu konuda olumu sonuçlar alınabilmesi için çaba gösterdiğini hatırlattı.

Kabbani Türkiye'nin bölgedeki rolü hakkında ise şunları söyledi:

"Birinci Dünya Savaşının ardından Türkiye ve Arap ülkeleri arasında ilişkiler zayıfladı. Bunun sebebi ülkeler değil bazı siyasi olaylardır. Türkiye'nin bugünkü görevi bölgeye 'rönesansı' getirmektir. Türkiye dünyada yalnızca doğrunun, adaletin savunucusu olmalı, bölgede hiçbir kesime savaş ilan etmemeli, karşı olmamalıdır."Yazar Hakkında

  • @Dünya Dinleri

    @Dünya Dinleri

    Bırakın Fikirleriniz Özgür Kalsın ! https://www.alternatifforum.org

    Dunyadinleri.Com Yöneticisi

Yorum Yaz


Yazdığınız yorumların genel ahlak kurallarına uygun olmasına özen gösteriniz. Ayrıca yazdığınız yorumlarda isminiz e postanız eksik yanlış olmamalıdır aski halde yorumlarınız onaylanmaz dikkate alınmaz cevap verilmez.

Haberler