İslami Haberler

Ana Sayfa Haberler Dini Haberler İslami Haberler Kur'an dağıtımına Alman bakandan tepki

Kur'an dağıtımına Alman bakandan tepki

Kur'an dağıtımına Alman bakandan tepki
Yazan : @Dünya Dinleri Tarih : Kategori : İslami Haberler Yorumlar : 0 Okunma : 2333 Beğen : 0

Almanya'da bir süredir devam eden bir grup Müslüman tarafından başlatılan Almanca mealli Kur'an-ı Kerim dağıtma kampanyasına ilk defa Federal İçişleri Bakanı Hans-Peter Friedrich tarafından tepki geldi. 'Bild' gazetesine konuşan Friedrich, dinin ideolojik güç edinme iddiaları için kötüye kullanılmasına izin verilmeyeceğini söyledi. Friedrich, Kur'an dağıtan grubu dini suistimal etmekle suçladı.

Diğer taraftan son olarak Almanya Müslümanlar Koordinasyon Konseyi dönem sözcüsü Ali Kızılkaya'nın Kur'an-ı Kerim'in dağıtılmasında bir sakınca olmadığı, ancak dağıtan grubun problemli olduğu yönündeki açıklamasından sonra, Ahmediye Cemaati de 'selefi' grubun şiddet yanlısı tavrını benimsemediklerini bildirdi. Cemaat sözcüsü Muhammed Davud Mayoka, din özgürlüğünün de diğer hukuki haklar ve sorumluluklar gibi geçerli olduğunu, bu yüzden selefilerin şiddet yanlısı tutumlarını, insan hakları ve kadın-erkek ilişkilerindeki tavırlarını benimsemediklerini söyledi.Yazar Hakkında

  • @Dünya Dinleri

    @Dünya Dinleri

    Bırakın Fikirleriniz Özgür Kalsın ! https://www.alternatifforum.org

    Dunyadinleri.Com Yöneticisi

Yorum Yaz


Yazdığınız yorumların genel ahlak kurallarına uygun olmasına özen gösteriniz. Ayrıca yazdığınız yorumlarda isminiz e postanız eksik yanlış olmamalıdır aski halde yorumlarınız onaylanmaz dikkate alınmaz cevap verilmez.

Haberler