İslami Haberler

Kamerun'da Camiye Saldırı

Kamerun'da Camiye Saldırı
Yazan : @Dünya Dinleri Tarih : Kategori : İslami Haberler Yorumlar : 0 Okunma : 2265 Beğen : 0

Kamerun'da bir camiye düzenlenen bombalı saldırıda 12 kişi hayatını kaybetti. Kamerun'un kuzeyinde meydana gelen saldırıdan Boko Haram sorumlu tutuluyor.

Kamerun'un kuzeyinde, Nijerya sınırına yakın bir köydeki camiye Boko Haram intihar saldırısında ilk belirlemelere göre 12 kişi hayatını kaybetti.

Yerel yetkililer, Nijerya sınırına yakın Kuyape bölgesindeki camiye sabah namazı kılınırken saldırganın üzerindeki bombayı patlatmasıyla 12 kişinin hayatını kaybettiğini ve 1 kişinin yaralandığını açıkladı.

Nijeryalı örgüt, geçen hafta Ganse bölgesindeki camiye de intihar saldırısı düzenlemişti.

Kamerun güvenlik güçlerinin kararlı mücadelesi karşısında Boko Haram militanları daha çok günübirlik saldırıları tercih ederek Nijerya'ya geri kaçıyor.

Nijerya, Çad, Kamerun, Nijer ve Benin, Boko Haram ile mücadele kapsamında geçen yıl "Ortak Çok Uluslu Müdahale Gücü" oluşturmuştu.

Nijeryalı uzmanlar, Boko Haram'ın IŞİD'e biat ederek örgüte adam toplamayı amaçladığını iddia etmişti.

Nijerya Savunma Bakanlığı Sözcüsü Chris Olukolade, geçen nisan ayında, "Boko Haram teröristlerinin elinde silah ve mühimmat kalmadı. Artık ellerinde sadece ok, yay ve pala gibi silahlar var. 500 militandan sadece birkaçı tüfek taşıyor. Tüfeği olanların da mermisi yok" ifadelerini kullanmıştı.

Daha önceleri askerlerle doğrudan çatışmaya giren Boko Haram son zamanlarda adını intihar eylemleriyle duyuruyor. Örgütün Kamerun ve Çad'da en son iki hafta önce düzenlediği intihar saldırılarında 6 kişi ölmüştü.Yazar Hakkında

  • @Dünya Dinleri

    @Dünya Dinleri

    Bırakın Fikirleriniz Özgür Kalsın ! https://www.alternatifforum.org

    Dunyadinleri.Com Yöneticisi

Yorum Yaz


Yazdığınız yorumların genel ahlak kurallarına uygun olmasına özen gösteriniz. Ayrıca yazdığınız yorumlarda isminiz e postanız eksik yanlış olmamalıdır aski halde yorumlarınız onaylanmaz dikkate alınmaz cevap verilmez.

Haberler