İslami Haberler

Ana Sayfa Haberler Dini Haberler İslami Haberler Kadınlar Avustralya'da İslamofobik Saldırıların Başlıca Hedefi

Kadınlar Avustralya'da İslamofobik Saldırıların Başlıca Hedefi

Kadınlar Avustralya'da İslamofobik Saldırıların Başlıca Hedefi
Yazan : @Dünya Dinleri Tarih : Kategori : İslami Haberler Yorumlar : 0 Okunma : 1396 Beğen : 0

Avustralya'da yapılan bir araştırma, ülkede İslamofobik saldırılara en çok kadınların maruz kaldığını ortaya çıkardı

Avustralya İslamofobi Sicili ve Charles Sturt Üniversitesi İslami İlimler ve Medeniyet Merkezi ortaklığında hazırlanan, Avustralya İslami İlimler ve Araştırma Akademisi, Avustralya Çeşitlilik Konseyi ve bazı üniversitelerin katkıda bulunduğu raporda, Avustralya İslamofobi Siciline Eylül 2014-Aralık 2015 döneminde bildirilen 243 olay incelendi.

İslamofobik saldırıyı, "Müslümanlara günlük hayatlarında yönlendirilen küfür, kötüleme, nefret veya şiddet içeren sözlü ve fiziksel saldırılar" olarak niteleyen rapora göre, İslamofobik saldırıların yüzde 68'i kadınlara yönelik oldu.

SALDIRIYA UĞRAYAN HER 5 KADINDAN 4'Ü BAŞÖRTÜLÜ

Araştırmaya göre, saldırıya uğrayan her 5 kadından 4'ü başörtülüyken, her 10 kadından 3'ünün saldırı sırasında yanında çocuğu bulunuyordu.

Raporda, İslamofobik saldırıların yüzde 48'inin kalabalık ortamlarda düzenlendiğine ancak görgü tanıklarının saldırıların sadece 4'te 1'ine müdahale ettiğine işaret edildi.Yazar Hakkında

  • @Dünya Dinleri

    @Dünya Dinleri

    Bırakın Fikirleriniz Özgür Kalsın ! https://www.alternatifforum.org

    Dunyadinleri.Com Yöneticisi

Yorum Yaz


Yazdığınız yorumların genel ahlak kurallarına uygun olmasına özen gösteriniz. Ayrıca yazdığınız yorumlarda isminiz e postanız eksik yanlış olmamalıdır aski halde yorumlarınız onaylanmaz dikkate alınmaz cevap verilmez.

Haberler