İslami Haberler

Ana Sayfa Haberler Dini Haberler İslami Haberler Kabe için topraklarını bağışladılar

Kabe için topraklarını bağışladılar

Kabe için topraklarını bağışladılar
Yazan : @Dünya Dinleri Tarih : Kategori : İslami Haberler Yorumlar : 0 Okunma : 2458 Beğen : 0

Suudi Arabistan'ın Mekke kentinde, Kabe çevresinde, Ramazan ayının girişi ile birlikte ara verilen genişletme çalışmalarına yeniden başlandı.

Sıcaklıkların 50 dereceye kadar yükseldiği Ramazan ayında ara verilen çalışmalar, 5 bin işçi ile yeniden başladı. Hz. Peygamber'in (sav) evinin bulunduğu Gazze caddesindeki yüzlerce otelin yıkımı için bölge genelinde 2 bin binanın elektrikleri kesildi.

Bu arada, Kabe'nin genişletilmesi için bazı vatandaşların topraklarını Kabe Vakfı'na bağışladıkları ve bunların değerinin yaklaşık 37.5 milyon dolar olduğu bildirildi.

Öte yandan, dünyanın en uzun yaya geçidinin de içinde bulunduğu tünel çalışmalarına devam ediliyor. Tünel Aziziye ile şeytan taşlama bölgesi olan Cemerat'ı birleştirecek. 16 metre genişliğinde ve 300 metre uzunluğundaki tünelin, bölgedeki ulaşımı büyük oranda rahatlatması bekleniyor.Yazar Hakkında

  • @Dünya Dinleri

    @Dünya Dinleri

    Bırakın Fikirleriniz Özgür Kalsın ! https://www.alternatifforum.org

    Dunyadinleri.Com Yöneticisi

Yorum Yaz


Yazdığınız yorumların genel ahlak kurallarına uygun olmasına özen gösteriniz. Ayrıca yazdığınız yorumlarda isminiz e postanız eksik yanlış olmamalıdır aski halde yorumlarınız onaylanmaz dikkate alınmaz cevap verilmez.

Haberler