İslami Haberler

Ana Sayfa Haberler Dini Haberler İslami Haberler İsrail’de Hristiyan ve Müslümanlardan ırkçılığa karşı ortak tepki

İsrail’de Hristiyan ve Müslümanlardan ırkçılığa karşı ortak tepki

İsrail’de Hristiyan ve Müslümanlardan ırkçılığa karşı ortak tepki
Yazan : @Dünya Dinleri Tarih : Kategori : İslami Haberler Yorumlar : 0 Okunma : 3000 Beğen : 0

İsrail’de Hristiyan ve Müslümanlara yönelik artan saldırılar tepki çekiyor. Kudüs ve Hayfa’da dün yüzlerce kişi protesto eylemi yaptı. Göstericiler, kutsal mekanların duvarlarına yazılan nefret içerikli yazılar ve din adamlarını hedef alan ölüm tehditlerine karşı tepkilerini dile getirdi. Birçoğu, kimliği belirsiz kişilerce yapılan eylemlerin arkasında radikal Yahudi grupların olduğunu savunuyor.

Bu arada konuyla ilgili bir basın toplantısı yapan Kudüs Latin Patriği Fuat Twal, ‘eylemleri sadece kınamakla yetindikleri’ gerekçesiyle İsrailli yetkilileri eleştirdi. “Şiddet eylemlerinin arkasında kim var? Bunlar münferit saldırılar mı ve nasıl oluyor da olayların failleri bulunamıyor?” şeklinde konuşan Patrik, “Aşırı ırkçı Yahudilerin saldırılarının Papa’nın ziyareti öncesi atmosferi zehirlediğini” kaydetti.

Katolik Kilisesi’nin lideri Papa Francis’in 23 Mayıs’ta İsrail’e iki günlük bir ziyarette bulunması bekleniyor.

Kudüs’te geçtiğimiz hafta Hristiyan hacıların konakladığı bir otelin dış cephesine Hristiyan ve Müslümanları aşağılayan duvar yazıları yazılmıştı.

Daha önce de Beka El Garbiye’deki bir cami benzeri saldırılara hedef olmuştu.Yazar Hakkında

  • @Dünya Dinleri

    @Dünya Dinleri

    Bırakın Fikirleriniz Özgür Kalsın ! https://www.alternatifforum.org

    Dunyadinleri.Com Yöneticisi

Yorum Yaz


Yazdığınız yorumların genel ahlak kurallarına uygun olmasına özen gösteriniz. Ayrıca yazdığınız yorumlarda isminiz e postanız eksik yanlış olmamalıdır aski halde yorumlarınız onaylanmaz dikkate alınmaz cevap verilmez.

Haberler