İslami Haberler

Ana Sayfa Haberler Dini Haberler İslami Haberler İsmailağa cemaati karıştı... Cüppeli: Şerefsizlik yapmayın

İsmailağa cemaati karıştı... Cüppeli: Şerefsizlik yapmayın

İsmailağa cemaati karıştı... Cüppeli: Şerefsizlik yapmayın
Yazan : @Dünya Dinleri Tarih : Kategori : İslami Haberler Yorumlar : 0 Okunma : 2272 Beğen : 0

Cübbeli Ahmet'in Dubai ziyareti sırasında çekilen fotoğraflar İsmailağa cemaatini karıştırdı. Grubun gayri resmi sitesi İhvanlar Net'in fotoğraftaki kişilerin sarıklarıyla ilgili yaptığı habere sert tepki gösteren Cübbeli Ahmet, kendisini cezaevindeyken en çok savunan siteye 'Şerefsizlik yapmayın' diyerek tepki gösterdi.

Grubun gayri resmi sitesi İhvanlar.Net'de“Cübbeli Hoca’nın Dubai ziyaretlerinde gözden kaçan bir husus” başlığı altında verilen haberde alimlere cübbe eleştirisi yöneltilmesine sert çıkan Cübbeli Ahmet, “İşte bunlar tam irticacı. Adam hafız, alim evliya, sana ne? Sarığı o anda başında olmayabilir. Bu adam sarık düşmanı değil, evliya alim adamlar. Namazda değiller, birşeyde değiller. Sarıksız durabilir adam. Takkesi ve örtüsü var. Bunun neden sarığı yok diye sormak ehl-i sünnet kafası mıdır? Efendi hazretlerinin görüşü müdür bu? Öyle ham sofulara rastlanır ama bunlar istismarcı, ham sofu olmak için bir malzeme lazım. Bunlar malzemesiz bunlar fitneci.”ifadesini kullandı.

"SİZİN NETİNİZİ DE KONUMUZU DA BE..."

Rortahaber'de yer alan habere göre, konuşmasının devamında eleştirilerinin dozunu artıran Cübbeli Ahmet, “Senin şeyhinin hürmet ettiği adama sen de edeceksin. Adamın imanı Kur’an’ı var orda bir mekruh bir haram işleyebilir. Sende dırdır, gıybet, dedikodu ediyorsun. Seninde bin tane günahın var Ne biçim kafa bu? Sizin netinizi de komunuzada bee…” diyerek sert çıktı.

"ŞEREFSİZLİK YAPMAYIN"

İyice çileden çıkan Cübbeli Ahmet söz konusu siteye "Şerefsizlik yapmayın" diye seslenerek şunları söyledi;

"Efendi Hazretlerinin cemaatini istimasmar etmeyin.Memleket provakasyonlara açık. Çok dikkat edin şu anda İsmailağa adına benim adıma, Marifet’in Efendi’nin adına siteler kuruyorlar, yalan yanlış görüşler söylüyorlar. Ortalık zaten toz duman. At izi it izine karışmış. Kendilerini önce kabul ettirirler, senelerce takva geçinirler. Hazreti Ali’yi şehid eden adamı görsen sabaha kadar namaz kılıyordu. Namazları size aldatmasın. Kılık kıyafetleri sizi aldatmasın. Şia’nın ajanları dolu. Şia ehli sünnet kılığına girerek Suriye’de katliam yapıyor. Acayip durumlar var."

CÜBBELİYE SİTEDEN CEVAP GELDİ

Cübbeli Ahmet'in 'Şerefsizlik yapmayın' şeklindeki sözlerine söz konusu siteden sert cevap geldi. Söz konusu ifadelerin Cübbeli Ahmet'in ağzına yakışmadığına dikkat çekilen açıklamada; "Öncelikle şunu vurgulayalım ki biz kimseye kin ve nefret beslemiyoruz. Bize yapılan ithamlar bile bizde bu duyguları uyandırmıyor. Çünkü neticede herkes beşer ve şaşar. Herkes kendine göre haklı olabilir. Ancak Cübbeli Hoca, yazımızda bulunmayan “neden sarığı yok” gibi ifadeleri biz söylemişiz gibi aktarıp “bunlar ihvan değil” “bunlar yobaz” “bunlar fitneci” diyor ve “şerefsizlik yapmayın” diye ekliyor. Tasavvuf dergahında, güzel ahlak abidesi Efendi Hazretlerimizin dizi dibinde yetişen, çok sevdiğimiz bir alimin ağzından en son duyacağımız şeylerdi bunlar. Maalesef üzülerek izledik." denildi.Yazar Hakkında

  • @Dünya Dinleri

    @Dünya Dinleri

    Bırakın Fikirleriniz Özgür Kalsın ! https://www.alternatifforum.org

    Dunyadinleri.Com Yöneticisi

Yorum Yaz


Yazdığınız yorumların genel ahlak kurallarına uygun olmasına özen gösteriniz. Ayrıca yazdığınız yorumlarda isminiz e postanız eksik yanlış olmamalıdır aski halde yorumlarınız onaylanmaz dikkate alınmaz cevap verilmez.

Haberler