İslami Haberler

Ana Sayfa Haberler Dini Haberler İslami Haberler İslamofobi de Yahudi düşmanlığı gibi cezalandırılmalı

İslamofobi de Yahudi düşmanlığı gibi cezalandırılmalı

İslamofobi de Yahudi düşmanlığı gibi cezalandırılmalı
Yazan : @Dünya Dinleri Tarih : Kategori : İslami Haberler Yorumlar : 0 Okunma : 1980 Beğen : 0

Fransa Cumhurbaşkanı Hollande, İslam karşıtlığına da tıpkı anti-semitizm gibi tepki gösterilmesi ve cezai yaptırım uygulanması gerektiğini söyledi.

Charlie Hebdo dergisine yönelik saldırıdan bu yana verdiği demeçlerde ‘terörün islam ile bütünleştirilemeyeceği' vurgusunu öne çıkaran Fransa Cumhurbaşkanı François Hollande, "İslam karşıtlığına da tıpkı anti-semitizm gibi cezai yaptırım uygulanmalı" açıklamasını yaptı.

Arap Enstitüsü'nde Arap dünyasından girişimcilerin katılımıyla düzenlenen "Arap Dünyasında Yenilenme" başlıklı forumda konuşan Hollande, ‘terör karşısında millet olarak bir bütün olunması gerektiğini' vurgulayıp "Fransa da son saldırılar karşısında birbirine kenetlendi" dedi.

"İSLAM DEMOKRASİNİN TÜM DEĞERLERİYLE ÖRTÜŞÜYOR"

Hollande, İslam'ın demokrasinin tüm değerleriyle örtüştüğünün altını çizerek bütün bu acı ve kayıplara aşırıcı fikirlerin neden olduğunu vurguladı. Yaratılmaya çalışılan bu kaos ortamında dikkatli olmak gerektiğine vurgu yapan Hollande, İslamofobi'nin Yahudi düşmanlığından farkı olmadığını belirterek, "İslam karşıtlığına da tıpkı anti-semitizm gibi tepki gösterilmeli ve aynı zamanda cezai yaptırım uygulanmalı" diye konuştu.

"HALEP'TEN BİLE ‘JE SUİS CHARLİE' PAYLAŞIMLARI YAPILDI"

Fransa lideri, Charlie Hebdo saldırısı ve sonrasındaki saldırıların ardından tüm dünyanın yanı sıra Arap dünyasından da destek gördüklerini ve Halep'ten bile "Je suis Charlie" (Ben Charlie'yim) paylaşımları yapıldığını hatırlattı.

"AŞIRICILIĞIN EN BÜYÜK MAĞDURU MÜSLÜMANLAR"

Cumhurbaşkanı Hollande, saldırıların İslam ile ilgisi bulunmadığını vurgulayıp şunları söyledi: "Radikalizmin, hoşgörüsüzlüğün ve aşırıcılığın en büyük mağduru Müslümanlar. Müslüman Fransızlar, tüm Fransız halkıyla aynı sorumluluklara ve eşit haklara sahiptir. Laiklik tüm dinlere saygı duymayı gerektirir."Yazar Hakkında

  • @Dünya Dinleri

    @Dünya Dinleri

    Bırakın Fikirleriniz Özgür Kalsın ! https://www.alternatifforum.org

    Dunyadinleri.Com Yöneticisi

Yorum Yaz


Yazdığınız yorumların genel ahlak kurallarına uygun olmasına özen gösteriniz. Ayrıca yazdığınız yorumlarda isminiz e postanız eksik yanlış olmamalıdır aski halde yorumlarınız onaylanmaz dikkate alınmaz cevap verilmez.

Haberler