İslami Haberler

Ana Sayfa Haberler Dini Haberler İslami Haberler İslamiyet 2050 Yılında Dünyanın En Yaygın Dini Olacak

İslamiyet 2050 Yılında Dünyanın En Yaygın Dini Olacak

İslamiyet 2050 Yılında Dünyanın En Yaygın Dini Olacak
Yazan : @Dünya Dinleri Tarih : Kategori : İslami Haberler Yorumlar : 0 Okunma : 1629 Beğen : 0

ABD’li araştırma şirketi Pew, 2050 yılında İslam’ın dünyanın en büyük dini olabileceğini açıkladı. Pew, İslam’ın diğer bütün dinlerden daha hızlı yayıldığına da dikkat çekti

Pew’in dünya dinlerinin geleceği adlı yeni çalışmasında, mevcut eğilimin devam etmesi halinde 2070 yılında İslam dininin Hristiyanlığı geçeceğini ve dünyanın en yaygın dini olacağı belirtildi.

Araştırmada, dünyadaki Müslüman sayısının 1.6 milyar olduğu, buna karşılık 2.17 milyar Hristiyanın yaşadığı ifade edildi. Yapılan nüfus tahmin modellemelerine göre bu sayılar 2050’ye gelindiğinde sırasıyla 2.92 milyar ve 2.76 milyar olacak.

2070 yılındaysa iki dinin mensuplarının eşitlenmesi ve İslam’ın öne geçmesi bekleniyor.

Pew’in araştırmasına göre, Müslümanların diğer dinlerle karşılaştırıldığında daha çok çocuğa sahip olması, büyümenin ardındaki nedenlerden biri. Müslüman kadınlar için doğurganlık oranı 3.1 iken, diğer tüm dinler birarada düşünüldüğünde, bu oran 2.3. İkinci neden, Müslümanların tüm dinler arasında en genç nüfusa sahip olması. Yaş ortalaması 2010’da 23 olan Müslümanlar, diğer dinlere göre 7 yaş daha genç. Yani çocuk sahibi olma aşamasındaki Müslümanlar, dünya nüfusunun en büyük payını sahiplenmeye yakın.Yazar Hakkında

  • @Dünya Dinleri

    @Dünya Dinleri

    Bırakın Fikirleriniz Özgür Kalsın ! https://www.alternatifforum.org

    Dunyadinleri.Com Yöneticisi

Yorum Yaz


Yazdığınız yorumların genel ahlak kurallarına uygun olmasına özen gösteriniz. Ayrıca yazdığınız yorumlarda isminiz e postanız eksik yanlış olmamalıdır aski halde yorumlarınız onaylanmaz dikkate alınmaz cevap verilmez.

Haberler