İslami Haberler

Ana Sayfa Haberler Dini Haberler İslami Haberler İslam İçin "İbrahimi Din" Diyen Akademisyen İşinden Oldu

İslam İçin "İbrahimi Din" Diyen Akademisyen İşinden Oldu

İslam İçin "İbrahimi Din" Diyen Akademisyen İşinden Oldu
Yazan : @Dünya Dinleri Tarih : Kategori : İslami Haberler Yorumlar : 0 Okunma : 2042 Beğen : 0

İslam için "İbrahimi Din" diyen akademisyen Larycia Hawkins Evancelikler tarafından finanse edilen Wheaton College’deki işinden ayrılmak zorunda kaldı

ABD’de, Larycia Hawkins adındaki siyaset bilimi öğretim elemanı, İslam hakkında söylediği sözlerden dolayı işinden ayrılmak zorunda kaldı. Hawkins ayrıca Müslümanlara yönelik baskıları protesto için başörtüsü takmıştı.

Illinois eyaletinde bulunan Wheaton College’de araştırma görevlisi olarak çalışan Hawkins, geçen yıl sonunda sosyal medya hesabı üzerinden “Müslümanlar ile dini bir dayanışma içindeyim çünkü onlar bir Hristiyan olan ben gibi kitaba bağlı bir halktır” şeklindeki paylaşımı nedeniyle yoğun baskıya maruz kaldı.

Evancelikler tarafından finanse edilen Wheaton College’in basın bürosu tarafından yapılan açıklamada, “Okul yetkilileri ve Hawkins bir araya gelerek ortak bir noktada çözüm buldular” ifadesine yer verildi. Açıklamada, okul yönetimi ve Hawkins arasında gizli bir anlaşma yapılarak yolların ayrıldığı belirtildi.

Hawkins’in sosyal medya üzerinden paylaşımı sonrasında, okul yetkilileri araştırma görevlisinin görevine son vermek üzere işlemlere başlamış fakat okul danışma kurulu, tarafların ortak bir noktada buluşması yönünde çağrı yapmıştı.

İslam hakkındaki görüşleri üzerine ABD medyasına yaptığı açıklamada Hawkins, “Hristiyanlar, Müslümanlar ve Yahudiler İbrahim’in çocuklarıdır” ifadesini kullanarak görüşlerinin arkasında durduğunu belirtmişti.

ABD'de, özellikle İsrail lobileri ve Evancelikler tarafından finanse edilen üniversitelerde, farklı görüşlerin karşılıksız kalmadığı dikkati çekiyor. Geçen sene, İsrail'in Gazze'ye saldırılarına tepki gösteren öğretim görevlisi Steven Salaita, Illionis Üniversitesi tarafından kovulmuştuYazar Hakkında

  • @Dünya Dinleri

    @Dünya Dinleri

    Bırakın Fikirleriniz Özgür Kalsın ! https://www.alternatifforum.org

    Dunyadinleri.Com Yöneticisi

Yorum Yaz


Yazdığınız yorumların genel ahlak kurallarına uygun olmasına özen gösteriniz. Ayrıca yazdığınız yorumlarda isminiz e postanız eksik yanlış olmamalıdır aski halde yorumlarınız onaylanmaz dikkate alınmaz cevap verilmez.

Haberler