İslami Haberler

Ana Sayfa Haberler Dini Haberler İslami Haberler İş Bankası Gülen Karşıtıymış

İş Bankası Gülen Karşıtıymış

İş Bankası Gülen Karşıtıymış
Yazan : @Dünya Dinleri Tarih : Kategori : İslami Haberler Yorumlar : 0 Okunma : 3330 Beğen : 0

Taraf gazetesinin haberine göre Stratfor'un Ortadoğu ve Türkiye uzmanlarından Reva Bhalla ile asistanı Emre Doğru, Mart 2010'daki temasları kapsamında Türkiye'deki iş dünyasının en tepesinde, İş Kuleleri'nde Türkiye İş Bankası'nın kıdemli ekonomistleriyle bir görüşme yapmış.

Bhalla, Türkiye'deki temaslarının ikinci bölümünü aktardığı 16 Mart 2010 tarihli yazışmasında, Türkiye'nin beyaz yaka kültürünün ihtişamından ne derece etkilendiğini, diğer analistlerle şöyle paylaşmış:

"Mütevazı Gülenci kuruluşlarla bu devasa göz alıcı kurumsal binalar arasında hatırı sayılır bir kontrast vardı. İş Bankası'nda herkes genç, çekici, havalı ve moderndi."

HEPSİ GÜLEN KARŞITIYDI

İş Yatırım'daki uzmanların, Türkiye'nin makro ekonomisiyle ilgili, kendileri için, 2001'deki krizin ardından iş dünyasının nasıl yeniden yapılandığı konusunda son derece kapsamlı bir sunum hazırladıklarını anlatan Bhalla, sunumun ardından da bir süre sohbet etme fırsatı bulduklarını aktarıyor. Sohbet sırasında ise konu dönmüş dolaşmış ve Bhalla, Gülen cemaatinin ekonomik gücünü sormuş:

"Türkiye'deki iktidar mücadelesinin bankacılık sektörüne nasıl yansıdığını sordum. Hepsi gayet açık bir şekilde Gülen karşıtıydı, dolayısıyla bu konuyu onlarla konuşmak bir hayli kolay oldu."Yazar Hakkında

  • @Dünya Dinleri

    @Dünya Dinleri

    Bırakın Fikirleriniz Özgür Kalsın ! https://www.alternatifforum.org

    Dunyadinleri.Com Yöneticisi

Yorum Yaz


Yazdığınız yorumların genel ahlak kurallarına uygun olmasına özen gösteriniz. Ayrıca yazdığınız yorumlarda isminiz e postanız eksik yanlış olmamalıdır aski halde yorumlarınız onaylanmaz dikkate alınmaz cevap verilmez.

Haberler