İslami Haberler

Ana Sayfa Haberler Dini Haberler İslami Haberler İngiltere'nin en cömerti Müslümanlar

İngiltere'nin en cömerti Müslümanlar

İngiltere'nin en cömerti Müslümanlar
Yazan : @Dünya Dinleri Tarih : Kategori : İslami Haberler Yorumlar : 0 Okunma : 2811 Beğen : 0

ICM araştırma şirketinin 4 bin kişiyle yaptığı anket, İngiltere'de hayır kurumlarına en çok yardımı Müslümanlar'ın yaptığını ortaya çıkardı. Araştırmaya göre, geçen yıl hayır kurumlarına Müslümanlar kişi başına ortalama 371 sterlin, Yahudiler ise 270 sterlin yardım yapmış. Her 10 Yahudi'den biri yıllık bin sterlinin üzerinde hayırda bulunurken, Müslümanların büyük çoğunluğu 300 ila 500 sterlin arasında bağışta bulunmuş. Ateistler yıllık ortalama 116 sterlin bağışta bulunurken, bu rakam Katolikler'de 178 sterlin, Protestanlar'da ise 202 sterlin olarak kaydedildi. Araştırmaya göre, her 10 Ateist, Hindu ve Yahudi'den 4'ü; her 10 Müslüman ve Hıristiyan'dan ise 3'ü geçtiğimiz yıl hiçbir bağışta bulunmamış. İngiltere'de dini hayır kurumları arasında en çok yardımı 'Muslim Aid (Müslüman Hayır)' ve 'Islamic Relief (İslami Yardım)' isimli kuruluşları alıyor. Cancer Research, Macmillan ve British Heart Foundation gibi özellikle kanser araştırmalarına destek veren sağlık dernekleri ise genelde en çok bağış alan kuruluşlar olarak yer alıyor.

ICM anketi ayrıca, İngiltere'de son iki yıl içinde zekat oranında yüzde 70 artış yaşandığını da ortaya koyuyor. 2,7 milyon Müslümanın yaşadığı ülkede, bu rakam toplam nüfusun yüzde 4,8'ine tekabül ediyor. Amerika merkezli araştırma şirketi PEW'in Avrupa ve Afrika'da 38 bin Müslüman ile görüşerek yaptığı diğer bir ankete göre ise her 10 Müslüman'dan 9'u Ramazan ibadetini yerine getiriyor. 39 ülkede yapılan araştırmada, Müslümanların yüzde 80'inin zekat verdiği kaydediliyor. İslami yardım kuruluşu JustGiving yöneticisi Zarine Kharas, internetten ödemenin kolaylaşmasının zekat oranlarını büyük ölçüde arttırdığını ifade ediyor.Yazar Hakkında

  • @Dünya Dinleri

    @Dünya Dinleri

    Bırakın Fikirleriniz Özgür Kalsın ! https://www.alternatifforum.org

    Dunyadinleri.Com Yöneticisi

Yorum Yaz


Yazdığınız yorumların genel ahlak kurallarına uygun olmasına özen gösteriniz. Ayrıca yazdığınız yorumlarda isminiz e postanız eksik yanlış olmamalıdır aski halde yorumlarınız onaylanmaz dikkate alınmaz cevap verilmez.

Haberler