İslami Haberler

Ana Sayfa Haberler Dini Haberler İslami Haberler İlk hac kafilesi dualarla uğurlandı

İlk hac kafilesi dualarla uğurlandı

İlk hac kafilesi dualarla uğurlandı
Yazan : @Dünya Dinleri Tarih : Kategori : İslami Haberler Yorumlar : 0 Okunma : 2378 Beğen : 0

Hac ibadeti için mukaddes beldelere giden yaklaşık 320 kişilik ilk iki kafile, Konya'dan uğurlandı. Hacı kafilelerinin kutsal topraklara yolculukları başlarken, Konya'dan yola çıkan 320 kişilik ilk kafileler dualarla uğurlandı.


Bu yıl hac ibadeti için mukaddes beldelere giden yaklaşık 320 kişilik ilk iki kafile, Konya'dan uğurlandı.

Konya Havalimanı'nda toplanan hacı adaylarını yakınları yalnız bırakmadı.

Konya Müftüsü Ali Akpınar, törende yaptığı konuşmada, Türkiye'de yaklaşık 1 milyon 200 bin kişinin hacca gitmek için beklediğini söyledi.

Türkiye'den bu yıl 60 bin hacının mukaddes beldelere gideceğini belirten Akpınar, gelecek yıllarda daha fazla vatandaşın Türkiye'yi temsilen kutsal topraklara gitmesi temennisinde bulundu.

Bu yıl kutsal topraklara gidecek 60 bin hacıdan 2 bin 500'ünün Konya'dan uğurlanacağını ifade eden Akpınar, şunları kaydetti:

"İnşallah kontenjanlar artırılır da daha fazla kardeşimiz o mübarek beldelere gitmiş olur. Bugün o kutsal yerlere ilk iki kafilemizi göndereceğiz. Yaklaşık 320 hacımız Konya'dan uçakla hareket edecek ve 3 saatlik bir süreyle Medine-i Münevvere'ye inecek. Seher vaktinde Peygamber şehrinde olacaklar. Sabah namazlarını orada eda edecekler. O mübarek topraklarda geçireceğiniz zamanları çok iyi değerlendiriniz. Hepinize hayırlı yolculuklar diliyoruz."Yazar Hakkında

  • @Dünya Dinleri

    @Dünya Dinleri

    Bırakın Fikirleriniz Özgür Kalsın ! https://www.alternatifforum.org

    Dunyadinleri.Com Yöneticisi

Yorum Yaz


Yazdığınız yorumların genel ahlak kurallarına uygun olmasına özen gösteriniz. Ayrıca yazdığınız yorumlarda isminiz e postanız eksik yanlış olmamalıdır aski halde yorumlarınız onaylanmaz dikkate alınmaz cevap verilmez.

Haberler