İslami Haberler

Ana Sayfa Haberler Dini Haberler İslami Haberler Hz. Muhammed'in oğlunun adı Tayyip mi?

Hz. Muhammed'in oğlunun adı Tayyip mi?

Hz. Muhammed'in oğlunun adı Tayyip mi?
Yazan : @Dünya Dinleri Tarih : Kategori : İslami Haberler Yorumlar : 0 Okunma : 4458 Beğen : 0

CHP İstanbul Milletvekili İhsan Özkes, AKP ’nin Kırklareli il başkanı tarafından hazırlanan, “Hazreti Muhammed’in nüfus cüzdanı”na Hz. Muhammed’in çocuklarından birinin adı “Tayyip” olarak yazıldığını belirterek, “Bu cüzdana il başkanının adı, soyadı ve telefonu yazılmıştır. ‘ AK PARTİ ’ yazısının üstüne ‘Ampül’ yerleştirilerek Kırklareli’nde dağıtılmıştır” dedi.
Yazılı açıklama yapan CHP’li Özkes, Hz. Muhammed’in tüm Müslümanların peygamberi ve ortak değeri olduğunu kaydederek, şunları kaydetti:
“Yüce dinimiz İslam da Sevgili Peygamberimiz de evrenseldir. Sevgili Peygamberimizin reklam ve propaganda malzemesi yapılması başta Hz. Muhammed’e saygısızlıktır. Hazreti Muhammed’in yüce şahsiyetini ve hatırasını inciten, hafifleştiren, basitleştiren seviyesiz bir yaklaşımdır. Bin 400 yıldır bilinen odur ki Hz. Muhammed’in çocukları arasında ‘Tayyip’ ismi yoktur. Hz. Muhammed’e hakaret içeren film ve benzeri çirkinliklere karşı dünya çapında tepkilerin-gösterilerin olduğu bir süreçte böyle bir densizliğin yapılması düşündürücüdür.
Sevgili Peygamberimiz Hz. Muhammed, hiçbir partinin siyasi vesayetine alınamaz. 1400 yıldır var olan ve kıyamete kadar da tüm dünya Müslümanlarının Peygamberi kalacak Hz. Muhammed, Türkiye ’deki 10 yıllık bir partinin küçük şemsiyesi altına hapsedilemez.”


“DİN İSTİSMARLI SİYASET”

Özkes, manevi değerlerin günlük siyasetin aracı haline getirilmesinin akıl almaz seviyelere geldiğini belirterek, “Din kimsenin babasının malı değildir. Allah bu yüce dini birileri istismar etsin, siyasi emelleri için kullansın diye göndermemiştir. Zerre kadar Allah korkusu olan herkes din istismarlı siyasetten elini çeksin.”Yazar Hakkında

  • @Dünya Dinleri

    @Dünya Dinleri

    Bırakın Fikirleriniz Özgür Kalsın ! https://www.alternatifforum.org

    Dunyadinleri.Com Yöneticisi

Yorum Yaz


Yazdığınız yorumların genel ahlak kurallarına uygun olmasına özen gösteriniz. Ayrıca yazdığınız yorumlarda isminiz e postanız eksik yanlış olmamalıdır aski halde yorumlarınız onaylanmaz dikkate alınmaz cevap verilmez.

Haberler