İslami Haberler

Hz. Muhammed'e ağır hakaret!

Hz. Muhammed'e ağır hakaret!
Yazan : @Dünya Dinleri Tarih : Kategori : İslami Haberler Yorumlar : 3 Okunma : 4566 Beğen : 0

Habertürk'te yayınlanan "Burası Haftasonu" programında Hz. Muhammed'e ağır hakaretlerde bulunuldu. Oylum Talu'nun bu sabahki konuğu Mehmet Coral'ın sözleri gündeme bomba gibi düşerken, İzleyiciler Habertürk'ün 0212 313 60 00 numaralı telefonunu kilitledi.

CORAL: HZ. MUHAMMED HZ. AİŞE İLE 2 YAŞINDA NİŞANLANDI

Coral, "Hazreti Muhammed rüyasında Aişe'yi görüyor. O zaman onunla evlenmeye karar veriyor. Yalnız şöyle bir durum var. O zaman Ayşe 2 yaşında bebek. Ebubekir şaşırıyor. Sözlendiriyorlar. 6 yaşına geldiğinde de evlendiriyorlar." dedi.

İBN-İ İSHAK'IN TEZLERİ ÇÜRÜTÜLDÜ

Coral referans olarak ise İbni İshak'ı gösterdi. Oysa İbni İshak'ın bu rivayetleri üzerine sayısız kitap yazıldı. Tezleri çürütüldü. Bu konuda dünyanın referans aldığı en önemli kaynaklardan biri olan Muhammed Hamidullah'ın İslam Peygamberi adlı kitabında da İshak'ın tezleri çürültülmüştür..

HZ AYŞE EVLENDİĞİNDE KAÇ YAŞINDAYDI

Hz. Aişe Peygamberimizin dul olmayan tek eşidir. Hz. Aişe'nin ablası Esma hicrette 27 yaşındaydı. Hz. Aişe ablasından 10 yaş küçük olduğuna göre onun da hicrette tam 17 yaşında olması gerekir. Ayrıca Hz. Aişe peygamberimizden önce Cübeyr'le nişanlanmış, daha sonra dini nedenlerle ayrılmışlardı. Demek ki evlenecek çağda bir kızdı, nişanlanmış, nişan bozulmuş sonra peygamberimizle evlenmiştir.

Hz Ebu Bekir'in kızıdır. Müslüman hanımların sormaya utandığı sorulara cevap vermesi için peygamberimiz Hz. Aişe ile evlenmiş ve onu öğretmen olarak yetiştirmiştir. Hz. Aişe peygamberimizden 2000 hadis rivayet etmiş, Müslüman kadın ve erkeklere öğretmenlik yapmış, hatta Müslüman orduların komutanlığını dahi üstlenmiştir.

MEHMET CORAL KİMDİR

Mehmet Coral 1947'de İzmir'de doğdu. İzmir Maarif Koleji (Bornova Anadolu Lisesi)'ni bitirdi. Amsterdam Üniversitesi'nde iş idaresi ve ekonomi üzerine ihtisas yaptı. Mezun olduktan sonra Lahey Uluslararası Hukuk Akademisi'nde lisans üstü çalışmalar yaptı. Ardından İstanbul'a yerleşti. 90'lı yıllardan itibaren yazarlığa başladı. 1999'da Türkiye'yi temsilen katıldığı Balkan halkları edebiyat ödülü Balkanika'da ödül komitesince eserlerinin bütün Balkan dillerine çevirilmesine karar verildi. Kitapları İngilizce, Fransızca, İtalyanca ve Yunanca'ya çevrildi.

İŞTE O ANLARYazar Hakkında

 • @Dünya Dinleri

  @Dünya Dinleri

  Bırakın Fikirleriniz Özgür Kalsın ! https://www.alternatifforum.org

  Dunyadinleri.Com Yöneticisi

Yorumlar 3

 • ifan

  ifan

  SANAMI KALDI LAN O MUBAREK İNSANI YORMLAMAK ÖNCE TÖVBE ET MÜSLÜMAN OL İSLAMYETİ İYİCE ÖĞREN ONDAN SORA KONUŞ

  Cevapla
 • papatya çiçek

  papatya çiçek

  modern (!)dünyamızda ağzı olan konuşuyor.adına da 'ifade özgürlüğü'deniyor.

  Cevapla
 • AYAZ ZEMHERİ

  AYAZ ZEMHERİ

  BUNUN GİBİLERİ EKRANLARINA ÇIKARTAN KANALLARA DA LANET OLSUN.HERİF HİÇ UTANMADAN 1,5 MİLYAR İSLAM ALEMİNE HAKARET EDİYOR.KARŞILIĞINI ŞİDDETLE VERDİĞİMİZDE KİMİ İNSANLARIN GÖZÜNDE ''YOBAZ''OLARAK YAFTALANAN YİNE BİZ OLUYORUZ....

  Cevapla

Yorum Yaz


Yazdığınız yorumların genel ahlak kurallarına uygun olmasına özen gösteriniz. Ayrıca yazdığınız yorumlarda isminiz e postanız eksik yanlış olmamalıdır aski halde yorumlarınız onaylanmaz dikkate alınmaz cevap verilmez.

Haberler