İslami Haberler

Ana Sayfa Haberler Dini Haberler İslami Haberler Hızır Aleyhisselam'ım deyip dolandırdı

Hızır Aleyhisselam'ım deyip dolandırdı

Hızır Aleyhisselam'ım deyip dolandırdı
Yazan : @Dünya Dinleri Tarih : Kategori : İslami Haberler Yorumlar : 0 Okunma : 2704 Beğen : 0

Konya'da bir kişiyi "Ben Hızır Alesselam'ım, fakirlere yardım için Allah seni seçip Peygamber Efendimiz'e bildirdi. Peygamber Efendimiz de beni sana gönderdi" diyerek bin 700 lira parasını dolandıran kişi polis tarafından yakalandı.

"PARA VERMEN GEREKİYOR"

Saffet D. (45), merkez Meram ilçesi Tevfikiye Caddesi'nde yanına yaklaştığı Erdal G.'ye ''Beni Peygamber Efendimiz gönderdi. Ben Hızır Aleyhisselam'ım. Allah seni fakirlere yardım etmen için seçti. Peygamber Efendimiz'e bildirdi. Peygamber Efendimiz de beni sana gönderdi. Fakirlere yardım etmen için seçildin. Sen seçilmiş insansın. Yetimlere yardım için para vermen gerekiyor'' diyerek para istedi. Bunun üzerine durumu fark eden bölgedeki güven timi, ikiliyi takip etti. Daha önce de dolandırıcılıktan kaydı olduğu için tanınan Saffet D., üzerindeki 700 lira ile bankamatikten çektiği bin lirayı Erdal G.'den aldı. Saffet D., kendilerini takip eden güven timleri tarafından suç üstü yakalandı.

Gözaltına alınan Saffet D., ifadesi alınmak üzere Asayiş Şube Müdürlüğü'ne götürüldü. Gazetecilerin sorularına küfürle karşılık veren Saffet D.'nin emniyetteki işlemleri devam ediyor.

SUÇÜSTÜ YAKALANDI

Öte yandan geçtiğimiz yıl haziran ayında da 20 yaşındaki Deniz Ç. adlı genç, kapısını çaldığı evlerdeki kadınlara "Ben Hızır Aleysselam'ım, size huzur getirdim. Bunun karşılığında siz de fakirlere vermem için bana para verin" diyerek dolandırırken suçüstü yakalanmıştı.Yazar Hakkında

  • @Dünya Dinleri

    @Dünya Dinleri

    Bırakın Fikirleriniz Özgür Kalsın ! https://www.alternatifforum.org

    Dunyadinleri.Com Yöneticisi

Yorum Yaz


Yazdığınız yorumların genel ahlak kurallarına uygun olmasına özen gösteriniz. Ayrıca yazdığınız yorumlarda isminiz e postanız eksik yanlış olmamalıdır aski halde yorumlarınız onaylanmaz dikkate alınmaz cevap verilmez.

Haberler