İslami Haberler

Hacı adayları tavaf provasında

Hacı adayları tavaf provasında
Yazan : @Dünya Dinleri Tarih : Kategori : İslami Haberler Yorumlar : 0 Okunma : 3136 Beğen : 0

Ankara Müftüsü Mustafa Hakkı Özer, seminerde yaptığı konuşmada, hacı adaylarının manevi bir iklime girdiklerini belirterek, ''Mana dolu olan bir görevi ifa etmeye gidiyorsunuz'' dedi.

Hac yolculuğunda, dilleri, renkleri birbirinden farklı ama amaçları aynı kişilerle karşılaşılacağını ifade eden Özer, hacı adaylarının hac ibadetini en güzel şekilde tamamlamalarını diledi.

Hac ibadeti sırasında organizasyonda bazı sıkıntılar olabileceğini ifade eden Özer, hacı adaylarının kurallara uymasının önemini vurguladı.

Hacı adaylarına, ihrama nasıl girecekleri ve Kabe'yi nasıl tavaf edecekleri uygulamalı olarak anlatıldı. Kocatepe Camisi içine kurulan Kabe maketi etrafında tavaf provası yapan hacı adayları, duaları da hep birlikte tekrarladı.

Çok heyecanlı ve mutlu olduklarını belirten hacı adayları, seminerlerin kendileri için çok faydalı olduğunu söyledi.Yazar Hakkında

  • @Dünya Dinleri

    @Dünya Dinleri

    Bırakın Fikirleriniz Özgür Kalsın ! https://www.alternatifforum.org

    Dunyadinleri.Com Yöneticisi

Yorum Yaz


Yazdığınız yorumların genel ahlak kurallarına uygun olmasına özen gösteriniz. Ayrıca yazdığınız yorumlarda isminiz e postanız eksik yanlış olmamalıdır aski halde yorumlarınız onaylanmaz dikkate alınmaz cevap verilmez.

Haberler