İslami Haberler

Hac kafilesi yola çıktı

Hac kafilesi yola çıktı
Yazan : @Dünya Dinleri Tarih : Kategori : İslami Haberler Yorumlar : 0 Okunma : 1711 Beğen : 0

Hac ibadeti için bu yıl kutsal topraklara giden ilk kafile, Atatürk Havalimanı'ndan dualarla uğurlandı.

Hareketi öncesinde Dış Hatlar Terminali'ne gelen yaklaşık 200 hacı adayı, özel turizm şirketlerinin görevlileri eşliğinde biletleme işlemlerini gerçekleştirdi.

Hacı adaylarından Abdullah Akyüz, basın mensuplarına yaptığı açıklamada, tüm Müslümanların kutsal topraklara gitmesini istediğini söyledi. Akyüz, ilk kez gideceği Kabe'de Türkiye'nin geleceği için dua edeceğini dile getirerek, "Allah ordumuza, milletimize, devletimize zeval vermesin. Bütün şehitlerimize Allah rahmet eylesin, yakınlarına sabır versin" diye konuştu.

Kafilede bulunan Latife Kayaarslan da 9 yıldan bu yana kutsal topraklara gitmek için beklediğini belirtti. Kayaarslan, bu yıl hayalinin gerçekleştiğini ifade ederek, "Orada bu zor günlerimizin geçmesi için daha çok dua edeceğiz" ifadelerini kullandı.

Ailesiyle havalimanına gelen Zihniye Patlak ise daha önce umreye gitmesine rağmen kutsal toprakları bir kez daha göreceği için büyük heyecan duyduğunu söyledi. Türkiye'de terörün bitmesi için dua edeceklerini belirten Patlak, "Allah zalimlere fırsat vermesin" dedi.

- "Kabe'yi ilk gördüğümde bayılmışım"

Kafilede bulunan Fikret Özen, kutsal topraklarda İslam aleminin birliği için bol bol dua edeceğini bildirerek, "Oraları anlatılmaz, yaşanır. Cenab-ı Hak bana ilk önce rüyamda oraları gösterdi. Sonrasında da Kabe'yi ilk gördüğümde bayılmışım" değerlendirmesini yaptı.

Hacı adayı Emine Güneş eşiyle hacca gideceği için çok mutlu olduğunu belirtti. Güneş, 8 seneden bu yana bugünleri beklediklerini dile getirerek, Türkiye'nin refahı ve hayırlı bir hükümetin kurulması için de dua edeceklerini anlattı. Balıkesir'den gelen Filiz Öztoprak da kutsal topraklara gideceği için bambaşka duygular yaşadığını ifade ederek, tüm İslam aleminin iyiliği için dua edeceğini sözlerine ekledi.

Hacı adaylarını uğurlamaya gelen yakınlarının da mutlu olduğu, bazılarının ise duygulandığı gözlendi.

Kafile, daha sonra Türk Hava Yolları'nın tarifeli uçağıyla Medine'ye hareket etti.Yazar Hakkında

  • @Dünya Dinleri

    @Dünya Dinleri

    Bırakın Fikirleriniz Özgür Kalsın ! https://www.alternatifforum.org

    Dunyadinleri.Com Yöneticisi

Yorum Yaz


Yazdığınız yorumların genel ahlak kurallarına uygun olmasına özen gösteriniz. Ayrıca yazdığınız yorumlarda isminiz e postanız eksik yanlış olmamalıdır aski halde yorumlarınız onaylanmaz dikkate alınmaz cevap verilmez.

Haberler