İslami Haberler

Ana Sayfa Haberler Dini Haberler İslami Haberler Gülen'in cemaati temsil yetkisi yoktur!

Gülen'in cemaati temsil yetkisi yoktur!

Gülen'in cemaati temsil yetkisi yoktur!
Yazan : @Dünya Dinleri Tarih : Kategori : İslami Haberler Yorumlar : 0 Okunma : 2600 Beğen : 0

ABD'nin Pensilvanya Eyaleti'nde yaşayan Fethullah Gülen, geçtiğimiz mayıs ayında, avukatı Orhan Erdemli aracılığıyla İstanbul Asliye Hukuk Mahkemesi'ne başvurarak, o dönemde cezaevinde bulunan Aziz Yıldırım'ın yeniden başkanlığa seçildiği 19 Mayıs 2012'deki kongrede konuşan "3 hatibe" dava açtı.

Gülen, kongrede konuşan Ogün Altıparmak, Dr. Funda Pala ve Özgür Kandil'den, kendisine yönelik hakeret içerikli sözler sarf ettikleri iddiasıyla, 10'ar bin TL manevi tazminat talep etti. Gülen, mahkemeye sunduğu dilekçede, "Davalıların, yapmış oldukları konuşmalarında, içlerinde Fenerbahçe ile başkanı Aziz Yıldırım'ın da bulunduğu bazı spor kulüpleri ve spor adamları hakkında TFF ve mahkemeler nezdinde yürütülen soruşturma ve kamu davası nedeniyle yaşanan süreçten dolayı beni sorumlu gösterek suçlamışlar ve beni kamuoyunda hedef göstermişlerdir" iddiasında bulundu.

Gülen'in dava açtığı 3 kişiden biri olan Dr. Funda Pala, mahkemeye yolladığı yanıt dilekçesinde, "Konuşmamda davacının adını anmadım. Ayrıca tüzel bir kişiliği olmayan cemaati temsil yetkisi de yoktur. Bu nedenle de hukuken korunmaya muhtaç değildir" görüşlerini savundu. Dr. Pala, haklarında açılan davanın reddini istedi.Yazar Hakkında

  • @Dünya Dinleri

    @Dünya Dinleri

    Bırakın Fikirleriniz Özgür Kalsın ! https://www.alternatifforum.org

    Dunyadinleri.Com Yöneticisi

Yorum Yaz


Yazdığınız yorumların genel ahlak kurallarına uygun olmasına özen gösteriniz. Ayrıca yazdığınız yorumlarda isminiz e postanız eksik yanlış olmamalıdır aski halde yorumlarınız onaylanmaz dikkate alınmaz cevap verilmez.

Haberler