İslami Haberler

Ana Sayfa Haberler Dini Haberler İslami Haberler Görmez'den Karadavi'yi terör listesine alan ülkelere tepki

Görmez'den Karadavi'yi terör listesine alan ülkelere tepki

Görmez'den Karadavi'yi terör listesine alan ülkelere tepki
Yazan : @Dünya Dinleri Tarih : Kategori : İslami Haberler Yorumlar : 0 Okunma : 1389 Beğen : 0

Diyanet İşleri Başkanı Görmez, Dünya Müslüman Alimler Birliği Başkanı Karadavi'nin bazı ülkeler tarafından terörist ilan edilmesine ilişkin, "Durup dururken İslam alimlerini teröristlerin listesine dahil ederek İslam'ın ve Müslümanların üzerine gelmeye çalışmak kabul edilebilir bir şey değildir..." dedi

Diyanet İşleri Başkanı Görmez, Dünya Müslüman Alimler Birliği Başkanı Yusuf el-Karadavi'nin bazı ülkeler tarafından terörist ilan edilmesine tepki gösterdi.

Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez, , 2017 Yılı Yaz Kur'an Kursları Açılış Programı sonrası gazetecilerin sorularını cevapladı.

Katar ile bazı Arap ülkeleri arasında yaşanan kriz ve Dünya Müslüman Alimler Birliği Başkanı Yusuf el-Karadavi'nin bazı ülkeler tarafından terörist ilan edilmesine ilişkin soruları da cevaplayan Görmez, İslam ülkelerinde sorunların birbirini takip ettiğini, özellikle Körfez ülkelerinde tırmanan hadiselerin bir an önce sulh ile sonuçlanmasını dilediğini söyledi.

Görmez, "Durup dururken İslam alimlerini teröristlerin listesine dahil ederek İslam'ın ve Müslümanların üzerine gelmeye çalışmak kabul edilebilir bir şey değildir. Bu konuda herkesi teenni ile hareket etmeye davet ediyorum." ifadelerini kullandı.

Geçtiğimiz günlerde Suudi Arabistan, Birleşik Arap Emirlikleri, Mısır ve Bahreyn'in yayımladığı "terör listesi", uluslararası kamuoyunda şaşkınlık ve tepkiyle karşılandı. "Dünyanın en ciddiyetsiz terör listesinde" BM'ye akredite yardım kuruluşlarından hayatında bir gün bile Katar'a gelmemiş kişilere kadar terörle ilgisi olmayan çok sayıda isim olduğu görüldü. Bu 4 ülkenin Katar'da olduğunu ileri sürdüğü 59 kişi ve 12 kuruluşu "terörle irtibatlı" olarak tanımladığı listeye Dünya Müslüman Alimler Birliği Başkanı Yusuf el Karadavi'nin de konulması, şok etkisi yaptı.Yazar Hakkında

  • @Dünya Dinleri

    @Dünya Dinleri

    Bırakın Fikirleriniz Özgür Kalsın ! https://www.alternatifforum.org

    Dunyadinleri.Com Yöneticisi

Yorum Yaz


Yazdığınız yorumların genel ahlak kurallarına uygun olmasına özen gösteriniz. Ayrıca yazdığınız yorumlarda isminiz e postanız eksik yanlış olmamalıdır aski halde yorumlarınız onaylanmaz dikkate alınmaz cevap verilmez.

Haberler