İslami Haberler

Ana Sayfa Haberler Dini Haberler İslami Haberler Filistinlilere Mescid-i Aksa'dan uzaklaştırma cezası!

Filistinlilere Mescid-i Aksa'dan uzaklaştırma cezası!

Filistinlilere Mescid-i Aksa'dan uzaklaştırma cezası!
Yazan : @Dünya Dinleri Tarih : Kategori : İslami Haberler Yorumlar : 0 Okunma : 2213 Beğen : 0

İsrail'de bir mahkeme, 14 Filistinli tutukluyu, Mescid-i Aksa'dan uzak durmaları şartıyla serbest bırakmaya karar verdi!

İsrail Sulh Mahkemesi, 8'i Kudüslü 14 Filistinli tutuklunun Mescid-i Aksa'dan uzak durmaları şartıyla serbest bırakılmasına karar verdi.

Filistinli Esirler Kulübü'nden yapılan yazılı açıklamada, Mescid-i Aksa çevresinde yaşanan olaylarda tutuklanan 8'i Kudüslü 11 Filistinlinin serbest bırakıldığı ancak salıverilme şartlarının çok ağır olduğu ifade edildi.

Açıklamada, "İsrail Sulh Mahkemesi, her bir Filistinli tutukluyu mali kefalet için bin şekel (280 dolar), şahsi kefaletler için de 5 bin şekel (1400 dolar) para cezasına çarptırdı. Mahkeme ayrıca her birine 10'ar gün ev hapsi ve 90 gün Mescid-i Aksa'dan uzak durma cezası verdi" denildi.

Kudüs Kalkınma Müessesesi Müdürü avukat Halid Zebarika da İsrail Sulh Mahkemesi'nin önceki gün serbest bırakılan 3 Filistinli tutukluya 15'er gün Mescid-i Aksa ve tarihi Kudüs kentine yaklaşmama cezası verdiğini bildirdi.

İsrail'de "mali kefalet" doğrudan mahkemeye, "şahsi kefalet" ise salıverme şartlarının ihlali durumunda ödeniyor.

İsrail, Yahudi yerleşimcilerin Mescid-i Aksaya yönelik ihlallerine karşı çıkan Filistinlilere sık sık Mescid-i Aksa'dan uzaklaştırma cezası veriyor.Yazar Hakkında

  • @Dünya Dinleri

    @Dünya Dinleri

    Bırakın Fikirleriniz Özgür Kalsın ! https://www.alternatifforum.org

    Dunyadinleri.Com Yöneticisi

Yorum Yaz


Yazdığınız yorumların genel ahlak kurallarına uygun olmasına özen gösteriniz. Ayrıca yazdığınız yorumlarda isminiz e postanız eksik yanlış olmamalıdır aski halde yorumlarınız onaylanmaz dikkate alınmaz cevap verilmez.

Haberler