İslami Haberler

Ana Sayfa Haberler Dini Haberler İslami Haberler Esenyurt'ta cami yangınında kundaklama şüphesi

Esenyurt'ta cami yangınında kundaklama şüphesi

Esenyurt'ta cami yangınında kundaklama şüphesi
Yazan : @Dünya Dinleri Tarih : Kategori : İslami Haberler Yorumlar : 0 Okunma : 2398 Beğen : 0

Esenyurt'ta Caferi camiinde gece saatlerinde çıkan yangının kundaklama sonucu çıktığı öne süğrğlüyor

Esenyurt'ta Caferiler tarafından kullanılan camide çıkan yangın hasara neden oldu. Cami imamı geçen hafta tehdit aldıklarını beklirterek kundaklama olabileceğini söyledi.

Yenikent Mahallesi 664. sokakta bulunan Muhammediye Cami'inde gece saatlerinde yangın çıktı. Vatandaşların ihbarı üzerine olay yerine gelen Esenyurt ve Avcılar İtfaiye ekipleri imam odasında başladığı tespit edilen yangına müdahale ederek söndürdü. Yangın sonucu imam odası, cami kütüphanesi ve minber zarar gördü.

Cami imamı Hamza Aydın, 10 gün önce bir kişinin gelerek kendisi ile tartıştığını belirterek, "Gelen kişi sakallı genç biriydi. Siz Caferisiniz, taşa tapıyorsunuz, halifelere hakaret ediyorsunuz dedi. Ben böyle bir şey olmadığını söyledim. Tartışınca açık bir şekilde beni tehdit etti. Sizi yok edeceğiz, size şeriatı uygulayacağız dedi. Emniyete gidip şikayetçi oldum. Güvenlik kameraları çalışmadığından elimizde görüntü yoktu, bir şey yapamayız dendi. Bu gece de gelip camı kırıp içeri girmişler. İmam odasında bulunan kitapları yakmışlar. Birçok dua kitabı, Kuran-ı Kerim yanmış. Bu nasıl insanlık bu nasıl Müslümanlık" diye konuştu.Yazar Hakkında

  • @Dünya Dinleri

    @Dünya Dinleri

    Bırakın Fikirleriniz Özgür Kalsın ! https://www.alternatifforum.org

    Dunyadinleri.Com Yöneticisi

Yorum Yaz


Yazdığınız yorumların genel ahlak kurallarına uygun olmasına özen gösteriniz. Ayrıca yazdığınız yorumlarda isminiz e postanız eksik yanlış olmamalıdır aski halde yorumlarınız onaylanmaz dikkate alınmaz cevap verilmez.

Haberler