İslami Haberler

Ana Sayfa Haberler Dini Haberler İslami Haberler En İyi Hafızlar Kahramanmaraş'ta Yarıştı

En İyi Hafızlar Kahramanmaraş'ta Yarıştı

En İyi Hafızlar Kahramanmaraş'ta Yarıştı
Yazan : @Dünya Dinleri Tarih : Kategori : İslami Haberler Yorumlar : 0 Okunma : 2639 Beğen : 0

Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından bu yıl 11'incisi düzenlenen Türkiye Hafızlık Yarışması'nın finali Kahramanmaraş'ta yapıldı.

Türkiye Hafızlık Yarışması'nın Finali Kahramanmaraş'ta Yapıldı.

Türkiye'nin en büyük 3'üncü camisi olan Abdulhamithan Camisi'nde düzenlenen yarışmanın finaline bölge birincisi 10 hafız katıldı. Din Hizmetleri Genel Müdürlüğü Şube Müdürü Osman Zeki Şener'in de katıldığı yarışmanın finalinde hafızlar tarafından kapalı zarflarda verilen Kuran'dan sureler okundu.

Kahramanmaraş İl Müftüsü Muhammet Gevher, yarışmanın Kahramanmaraş'ta yapılmasının sevindirici olduğunu belirterek, "Her yıl 80 civarında hafız mezun ediyoruz. Özellikle erkek hafız anlamında ciddi anlamda bir atak var. Hafızlıkta ve güzel okumada iyiye doğru gidiyoruz. Bu anlamda bu yarışmanın burada yapılmasına sebep Kahramanmaraşlı kardeşlerimizin Kuran'a olan hizmetlerinden dolayı olsa diye düşünüyorum. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Hafız kardeşlerimi kutluyorum" dedi.

Jüri başkanlığını Din İşleri Yüksek Kurulu Üyesi Prof. Dr. Hilmi Karslı'nın yaptığı yarışmada Samsun bölgesinden İhsan Akoğlu birinci, İstanbul bölgesinden İsa Kırtepe ikinci ve Bingöl bölgesinden Sezai Kızılkaya ise üçüncü oldu. Dereceye giren hafızların ödüllerinin 1 Ekim'de Ankara'da düzenlenecek Camiler ve Din Görevlileri Haftası'nın açılış programında verileceği bildirildi.Yazar Hakkında

  • @Dünya Dinleri

    @Dünya Dinleri

    Bırakın Fikirleriniz Özgür Kalsın ! https://www.alternatifforum.org

    Dunyadinleri.Com Yöneticisi

Yorum Yaz


Yazdığınız yorumların genel ahlak kurallarına uygun olmasına özen gösteriniz. Ayrıca yazdığınız yorumlarda isminiz e postanız eksik yanlış olmamalıdır aski halde yorumlarınız onaylanmaz dikkate alınmaz cevap verilmez.

Haberler