İslami Haberler

Ana Sayfa Haberler Dini Haberler İslami Haberler El-Ezher “Aşırılıkla ve Terörle Mücadele” Konferansı Düzenliyor

El-Ezher “Aşırılıkla ve Terörle Mücadele” Konferansı Düzenliyor

El-Ezher “Aşırılıkla ve Terörle Mücadele” Konferansı Düzenliyor
Yazan : @Dünya Dinleri Tarih : Kategori : İslami Haberler Yorumlar : 0 Okunma : 2836 Beğen : 0

El-Ezher Üniversitesi tarafından düzenlenen terörizm ve radikalizmle mücadele konferansı bu sabah 120 ülkeden şia ve sünni yedi yüz dini şahsiyetin katılımı ile faaliyetine başladı. Konferansa Hristiyan din adamları da katılıyor.

Terör ve radikalizme karşı ne şekilde etkili mücadele yapılabileceği konusunun masaya yatırılacağı konferans, şiddet ve terörü engelleme yolunda kavramların doğru tanımlanmasını ihtiva edecek bir sonuç bildirgesiyle kapanacak.

Konferans için; İran, Lübnan, Kosova, Nijerya, Birleşik Arap Emirlikleri, Ürdün, Arabistan, Hindistan, Pakistan, Tunus, Cezayir, Sudan, Somali ve … ülkelerinden davet edilmiş temsilciler Mısır’a giriş yaptı. Türkiye ve Katar konferansa davet edilmedi.

Şeyh Ahmet Tayyib’in başkanlığında gerçekleşecek olan Terörizm ve Radikalizmle Mücadele Konferansına Yüksek Öğretim Kurumu, Milli Eğitim, Vakıflar, Gençlik ve Kültür Bakanlıkları da nezaret edecek. Arap ve İslam ülkelerinin büyükelçileri de konferansa katılanlar arasında.

Öte yandan konferansın masraflarının Birleşik Arap Emirlikleri tarafından üstlenildiği yönünde çıkan haberler yalanlandı ve bu konferansın tüm giderlerinin El-Ezher Üniversitesinin bütçesinden karşılanacağı bildirildi.Yazar Hakkında

  • @Dünya Dinleri

    @Dünya Dinleri

    Bırakın Fikirleriniz Özgür Kalsın ! https://www.alternatifforum.org

    Dunyadinleri.Com Yöneticisi

Yorum Yaz


Yazdığınız yorumların genel ahlak kurallarına uygun olmasına özen gösteriniz. Ayrıca yazdığınız yorumlarda isminiz e postanız eksik yanlış olmamalıdır aski halde yorumlarınız onaylanmaz dikkate alınmaz cevap verilmez.

Haberler