İslami Haberler

Ana Sayfa Haberler Dini Haberler İslami Haberler Danıştay’dan Alevilere Dur Dağı Müjdesi

Danıştay’dan Alevilere Dur Dağı Müjdesi

Danıştay’dan Alevilere Dur Dağı Müjdesi
Yazan : @Dünya Dinleri Tarih : Kategori : İslami Haberler Yorumlar : 0 Okunma : 2940 Beğen : 0

Tekke Köyü'nde Abdal Musa Dergâhı'nın da bulunduğu Dur Dağı'nda, bir Hint firmasına ait mermer ocağının faaliyetinin durdurulması ve ruhsatın iptali için, köylüler tarafından dava açıldı.

AYNI MAHKEMEDE İKİ FARKLI KARAR

Antalya 3'üncü İdare Mahkemesi, 2011 yılında mermer ocağının faaliyetine ilişkin yürütmeyi durdurma kararı verdi. Mermer ocağı, bu kararla birkaç ay kapalı kaldı. Ancak daha sonra 3 üyesinden 2'si değişen aynı mahkeme, davacılardan bazılarının feragati sonrasında yeniden yaptığı değerlendirmede, yürütmeyi durdurma kararını bozdu. Mahkeme, ruhsat iptaline ilişkin talebi de reddetti. Bu karar üzerine köylüler, konuyu Danıştay'a taşıdı.

Danıştay 8'inci Dairesi, yerel mahkemenin firma lehine verdiği kararın bozulmasına hükmetti. Danıştay'ın bu kararına, bu defa da firma itiraz etti. Ancak firmanın itirazını da reddeden Danıştay, dosyanın yeniden görüşülmek üzere aynı mahkemeye gönderilmesine karar verdi.Yazar Hakkında

  • @Dünya Dinleri

    @Dünya Dinleri

    Bırakın Fikirleriniz Özgür Kalsın ! https://www.alternatifforum.org

    Dunyadinleri.Com Yöneticisi

Yorum Yaz


Yazdığınız yorumların genel ahlak kurallarına uygun olmasına özen gösteriniz. Ayrıca yazdığınız yorumlarda isminiz e postanız eksik yanlış olmamalıdır aski halde yorumlarınız onaylanmaz dikkate alınmaz cevap verilmez.

Haberler