İslami Haberler

Ana Sayfa Haberler Dini Haberler İslami Haberler Cübbeli Ahmet'den yargıçlara: Hamdüsenalar olsun

Cübbeli Ahmet'den yargıçlara: Hamdüsenalar olsun

Cübbeli Ahmet'den yargıçlara: Hamdüsenalar olsun
Yazan : @Dünya Dinleri Tarih : Kategori : İslami Haberler Yorumlar : 0 Okunma : 3043 Beğen : 0

Kamuoyunda “Cübbeli Ahmet Hoca" olarak bilinen Ahmet Mahmut Ünlü’nün de sanıkları arasında bulunduğu 1’i tutuklu 16 sanıklı davanın 8. duruşması bugün görüldü. Çağlayan’daki Adalet Sarayında bulunan 16. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen duruşmaya davanın tek tutuklu sanığı Barış Sezek getirildi. Duruşmaya Ahmet Mahmut Ünlü’nün de aralarında bulunduğu 6 tutuksuz sanık katıldı.


HAMDÜSENALAR OLSUN

Duruşmada savunma yapıp yapmayacağı sorulan Ünlü, söyleyecek bir şeyi olmadığını belirtti. Mahkeme Başkanı Mehmet Ekinci’nin sağlığını sorması üzerine Ünlü, “Hamdü senalar olsun" cevabını verdi. Tutuklu sanık Barış Sezek tahliye talebinde bulundu. Yazılı savunma veren Sezek’in avukatları da tahliye talep etti.


TEK TUTUKLU SANIKTA TAHLİYE EDİLDİ


Duruşma sonunda ara kararlarını açıklayan mahkeme, tutuklu kaldığı süreyi dikkate alarak Sezek’in tahliyesine karar verdi. Sezek’in tahliye edilmesiyle davada tutuklu sanık kalmadı.


NE ANLAYAYIM BEN İSRAİL’DEN

Adliye çıkışında basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Ahmet Mahmut Ünlü İsrail'in Mavi Marmara baskınına ilişkin özrüyle ilgili "Ne anlayayım ben İsrail'den. Bir şeyden haberim yok. Mahkememizle uğraşıyoruz derdimiz çok" dedi. Çözüm sürecine ilişkin soruya ise Ünlü, "Hiçbir şey takip edemiyorum. Bir şeyden haberim yok. Allah vatana millete her şeyi hayırlı yapsın. Bizim duamız budur başka duamız yok. Biz sadece duacıyız, yetki mercii değiliz. Elimizden ancak dua gelir" diye konuştu.Yazar Hakkında

  • @Dünya Dinleri

    @Dünya Dinleri

    Bırakın Fikirleriniz Özgür Kalsın ! https://www.alternatifforum.org

    Dunyadinleri.Com Yöneticisi

Yorum Yaz


Yazdığınız yorumların genel ahlak kurallarına uygun olmasına özen gösteriniz. Ayrıca yazdığınız yorumlarda isminiz e postanız eksik yanlış olmamalıdır aski halde yorumlarınız onaylanmaz dikkate alınmaz cevap verilmez.

Haberler