İslami Haberler

Ana Sayfa Haberler Dini Haberler İslami Haberler CNN Türk'e 'peygambere hakaret' cezası

CNN Türk'e 'peygambere hakaret' cezası

CNN Türk'e 'peygambere hakaret' cezası
Yazan : @Dünya Dinleri Tarih : Kategori : İslami Haberler Yorumlar : 1 Okunma : 4413 Beğen : 0

Sevan Nişanyan 'ın konuk olduğu Aykırı Sorular programına RTÜK 'ten uyarı cezası geldi. RTÜK uzmanlarının hazırladığı raporda, “Müslümanların Masumiyeti” isimli filmle ilgili blogunda yazdığı sözler nedeniyle tartışılan Sevan Nişanyan’ın yayında Hz. Muhammed hakkındaki ifadelerin ifade özgürlüğü dışında kaldığı aşağılayıcı, programı izleyen kişi veya kitleleri üzücü, rencide edici nitelikte olduğu, toplumun mukaddesatının incitildiği öne sürüldü.

Üst Kurul cezayı mevzuattaki, “Dil, din, mezhep nedeniyle ayrımcılık yapılamaz” hükmüne dayandırdı.Yazar Hakkında

 • @Dünya Dinleri

  @Dünya Dinleri

  Bırakın Fikirleriniz Özgür Kalsın ! https://www.alternatifforum.org

  Dunyadinleri.Com Yöneticisi

Yorumlar 1

 • john stevert

  john stevert

  MUSLUMANLARIN CEHALETI VE ISLAMIN KARANLIK YUZU DIYE BIR FILM DE BEN YAPACAGIM.

  DANDIK SEBEPLERLE INSANLARIN OZGURLUGUNU KISITLIYORLAR..

  SIZE BU HAKKI KIM VERIYOR? SIZE, INSANLARIN FIKIRLERINI SORGULAMA YA DA YARGILAMA HAKKINI NERDEN ALDIGINIZI SORUYORUM ..

  ALEVILER HAKKINDA IFTIRA VE CAMUR AT IZI KALSIN SEKLINDEKI HIKAYELERINIZI TORUNLARINIZIN TORUNLARINA KADAR ANLATTINIZ.. BU ALEVILERI RENCIDE ETMIYOR MU ? ASAGILAMIYOR MU ?

  HRISTIYANLARI, " ISA MUSA GEL BIZI KUTSA " DIYE DALGA KONUSU YAPIP CESITLI KULPLARLA DIGER DINLERI ASAGILAMIYOR MUSUNUZ?

  YAHUDILIK YA DA HRISTIYANLIK DEGISMEDI, MUSLUMANLIK DIGER DINLERI KOPYALAYIP DEGISTIGINI VARSAYDI... HIC BIR DIN BIR ONCEKININ DEGISTIGINI SOYLEMEDI.. BUNU SADECE MUSLUMANLAR SÖYLÜYOR.!

  Cevapla

Yorum Yaz


Yazdığınız yorumların genel ahlak kurallarına uygun olmasına özen gösteriniz. Ayrıca yazdığınız yorumlarda isminiz e postanız eksik yanlış olmamalıdır aski halde yorumlarınız onaylanmaz dikkate alınmaz cevap verilmez.

Haberler