İslami Haberler

Ana Sayfa Haberler Dini Haberler İslami Haberler Çin Devlet Televizyonunda Hz.Muhammed (SAV) Portresi Skandalı

Çin Devlet Televizyonunda Hz.Muhammed (SAV) Portresi Skandalı

Çin Devlet Televizyonunda Hz.Muhammed (SAV) Portresi Skandalı
Yazan : @Dünya Dinleri Tarih : Kategori : İslami Haberler Yorumlar : 0 Okunma : 2244 Beğen : 0

Çin rejiminin zulmü altında, dinlerini özgür bir şekilde yaşayamayan, camilere gidemeyen, namaz kılamayan, Kuran-ı Kerim okuyamayan, çocuklarına Müslüman-Türk ismi veremeyen ve hatta dine meyilli oldukları gerekçesiyle aylarca hapishanelerde işkenceye maruz kalan Doğu Türkistan’daki 25 milyon Müslümana uygulanan ‘Çin işkencesi’ dayanılmaz boyutlara ulaştı.

İslami değerler aşağılandı

Her türlü İslami değerin aşağılanarak değersizleştirmek istendiği Çin’de, devlet televizyonu olan CCTV’de yayınlanan bir programda Hz.Muhammed (SAV)'in sözde portresinin gösterilmesi ve İslam kültürü ile dalga geçilmesi, gelinen boyutu gözler önüne serdi. Doğu Türkistan’da yaşayan Müslümanların yanına gelen bir Çinli kralın canlandırıldığı sahnede geçen ifadeler ise şu şekilde:

İlim Çin’de de olsa öğren

“Kralım, bu ülkemizin Allah’ı Muhammed’in portresidir. Muhammed harika biri. Tanrı’nın elçisiymiş, ama bir sürü de talebesi varmış. Ben onun ilk talebesiyim. Muhammed kendisi de söylemişti. Onun ilim Çin’de de olsa gidip öğren, sözü hadis kitaplarında da yer alır. Ha öyle mi? Muhammed gerçekten geleceği öngörmüş. Desenize, bu yüzden sizler buradasınız.”Yazar Hakkında

  • @Dünya Dinleri

    @Dünya Dinleri

    Bırakın Fikirleriniz Özgür Kalsın ! https://www.alternatifforum.org

    Dunyadinleri.Com Yöneticisi

Yorum Yaz


Yazdığınız yorumların genel ahlak kurallarına uygun olmasına özen gösteriniz. Ayrıca yazdığınız yorumlarda isminiz e postanız eksik yanlış olmamalıdır aski halde yorumlarınız onaylanmaz dikkate alınmaz cevap verilmez.

Haberler