İslami Haberler

Ana Sayfa Haberler Dini Haberler İslami Haberler Cenaze kaldıracak Kıbrıslı imam yok

Cenaze kaldıracak Kıbrıslı imam yok

Cenaze kaldıracak Kıbrıslı imam yok
Yazan : @Dünya Dinleri Tarih : Kategori : İslami Haberler Yorumlar : 0 Okunma : 2965 Beğen : 0

Kıbrıs'ta bazı kesimlerin "Ankara’dan yönelen bir muhafazakârlaştırma baskısı" olduğuna yönelik iddiaları ve Kuran Kursları'nın basılmasına kadar varan olaylara KKTC'nin 2. Cumhurbaşkanından tepki geldi.

Lefkoşa’daki çalışma ofisinde Türkiye’den gelen bir grup gazeteciyi kabul eden Mehmet Ali Talat’a, “Türkiye kaynaklı muhafazakârlaştırma faaliyetleri” hakkında şunları söyledi: "İmamlar meselesi bizim kanayan yaramızdır ve bu sorunun çözülememiş olmasının nedeni soldur. Cenaze namazı kıldıracak bir Kıbrıslı Türk imam yok. Bu bir sorundur. Bunu biz çözmeliydik. Bunu altı yılda yapabilirdik. Takıntılarımıza boğulduk ve yapamadık.”

Milliyet'in haberine göre, Talat, “Kıbrıs köktendinci bir yapıya gelmez. Suyu, havası, ada oluşu Kıbrıs’ta daha esnek bir yapı yaratır. Kıbrıs Türküne toplum mühendisliği yürümez buralarda. Türkiye’den gelenler asimile oluyorlar zaten. Doku bozuluyor ama bu dokunun bozulması çözümsüzlüğün getirdiği moral bozukluğundan. Çözüm olmazsa Kıbrıs Türkü eriyecek” dedi.Yazar Hakkında

  • @Dünya Dinleri

    @Dünya Dinleri

    Bırakın Fikirleriniz Özgür Kalsın ! https://www.alternatifforum.org

    Dunyadinleri.Com Yöneticisi

Yorum Yaz


Yazdığınız yorumların genel ahlak kurallarına uygun olmasına özen gösteriniz. Ayrıca yazdığınız yorumlarda isminiz e postanız eksik yanlış olmamalıdır aski halde yorumlarınız onaylanmaz dikkate alınmaz cevap verilmez.

Haberler