İslami Haberler

Ana Sayfa Haberler Dini Haberler İslami Haberler Cemevi Provakatörü Polis Çıktı

Cemevi Provakatörü Polis Çıktı

Cemevi Provakatörü Polis Çıktı
Yazan : @Dünya Dinleri Tarih : Kategori : İslami Haberler Yorumlar : 0 Okunma : 2563 Beğen : 0

İstanbul Pendik'te Cemevine giderek polis olduklarını söyleyip tehdit ettiği iddia edilen iki kişiden biri gerçek polis çıktı. Polis tarafından yakalanan iki şüpheli "Cem evinin önünde kız arkadaşımızı beklerken merak edip içeri girdik. Görevliyle konuşup Alevilikle ilgili bilgi aldık. Daha sonra vedalaşıp ayrıldık. Sadece merak etmiştik. Niye şikayetçi oldular anlayamadık" dedikleri öğrenildi. Şüpheliler adliyeye sevk edildi.

Pendik Cemevi’nde önceki gün meydana gelen olayda cemevi yetkilileri, polis olduğunu söyleyen iki kişinin bulundukları binaya gelerek şüpheli hareketlerde bulunduğu yönünde şikayette bulundu. Asayiş Şube Müdürlüğü tarafından olayla ilgili başlatılan soruşturmada polis Cemevine gelen kişilerin peşine düştü. Gasp Büro Amirliği dedektifleri cemevine geldiği tespit edilen Sabiha Gökçen Havaalanın’da çalışan polis memuru M.K. ile kuaför arkadaşı Ö.Y.’yü yakaladı.


Asayiş Şube Müdürlüğüne getirilen polis memuru M.K. "Arkadaşımla birlikte Cemevinin önünde kız arkadaşlarımızı bekliyorduk. Onlar gecikince arkadaşım ‘ben daha önce hiç Cemevine girmedim. Bir bakalım mı’ dedi. Birlikte içeri girdik. Cemevinde bulunan yetkiliyle Alevilik konusunda konuştuk. Konuşma sırasında kendimi tanıtıp polis olduğumu ve çalıştığım yeri bile söyledim. Daha sonra bize geç olduğunu cemevini kapatacağını daha münasip bir zamanda tekrar gelirsek çay içip yine konuşabileceğimizi söyledi. Daha sonra vedalaşarak oradan ayrıldık." dedi. Polis memuru M.K. Cemevi yetkililerinin daha sonradan niye şikayetçi olduğunu bilmediğini sözlerine ekledi. Öte yandan Cemevi yetkilileri Asayiş Şube Müdürlüğüne gelerek polis memuru M.K. ile Ö.Y.’yi teşhis etti.

Polis tarafından şikayetle ilgili ifadeleri alınan polis memuru M.K. ile arkadaşı Ö.Y. daha sonra adliyeye gönderildi.


Yazar Hakkında

  • @Dünya Dinleri

    @Dünya Dinleri

    Bırakın Fikirleriniz Özgür Kalsın ! https://www.alternatifforum.org

    Dunyadinleri.Com Yöneticisi

Yorum Yaz


Yazdığınız yorumların genel ahlak kurallarına uygun olmasına özen gösteriniz. Ayrıca yazdığınız yorumlarda isminiz e postanız eksik yanlış olmamalıdır aski halde yorumlarınız onaylanmaz dikkate alınmaz cevap verilmez.

Haberler