İslami Haberler

Ana Sayfa Haberler Dini Haberler İslami Haberler Çek Cumhurbaşkanı İslam karşıtı mitingte

Çek Cumhurbaşkanı İslam karşıtı mitingte

Çek Cumhurbaşkanı İslam karşıtı mitingte
Yazan : @Dünya Dinleri Tarih : Kategori : İslami Haberler Yorumlar : 0 Okunma : 1839 Beğen : 0

Çek Cumhuriyeti'nde düzenlenen mülteci ve İslam karşıtı mitinge ülkenin cumhurbaşkanı Milos Zeman da katıldı.

Ülkenin başkenti Prag'da Komünist yönetimin devrilmesini sağlayan 1989 kadife devriminin yıldönümü nedeniyle bir miting düzenlendi. Mitingde sık sık İslam ve mülteci karşıtı sloganlar atıldı. Eyleme ülkenin cumhurbaşkanı Milos Zeman'ın da katılması dikkat çekti.

Devrimin yıldönümü kutlama töreni, Paris saldırılarının da etkisiyle İslam ve göçmen karşıtı eyleme dönüştü.

Eski bir Komünist olan Zeman, Zenofobik Blok isimli grup tarafından organize edilen mitingde yaptığı konuşmada mülteci ve İslam düşmanlığının İslamofobi veya radikallik olarak 'yaftalanmaması' gerektiğini savundu.

Komünizmin çöküşünden sonra ülkenin cumhurbaşkanları meclis tarafından seçildi. 2013'te yapılan değişiklikle Zeman halkoyuyla seçilen ilk cumhurbaşkanı oldu. Değişiklikle cumhurbaşkanına yasaları veto etme, hakim atama ve merkez bankasına tayin yetkileri de verildi.

Çek Bilimler Akademisi tarafından yapılan araştırmaya göre ülkenin yüzde 70'i göçmen ve mültecilere karşı çıkıyor.Yazar Hakkında

  • @Dünya Dinleri

    @Dünya Dinleri

    Bırakın Fikirleriniz Özgür Kalsın ! https://www.alternatifforum.org

    Dunyadinleri.Com Yöneticisi

Yorum Yaz


Yazdığınız yorumların genel ahlak kurallarına uygun olmasına özen gösteriniz. Ayrıca yazdığınız yorumlarda isminiz e postanız eksik yanlış olmamalıdır aski halde yorumlarınız onaylanmaz dikkate alınmaz cevap verilmez.

Haberler