İslami Haberler

Bu restorana Müslümanlar giremez

Bu restorana Müslümanlar giremez
Yazan : @Dünya Dinleri Tarih : Kategori : İslami Haberler Yorumlar : 0 Okunma : 2228 Beğen : 0

Avustralya'nın Queensland eyaletinde bir kasabada restoran sahibi, tabelaya 'Özür dileriz Müslümanlar giremez' yazınca eleştiri yağmuruna tutuldu.

Longreach kasabasında Kartal Yuvası Bar ve Izgara adlı restoranın sahibi John Hawkes, iş yerinin önündeki günlük menülerin yer aldığı tabelaya, "2 bin sene önce Hazreti İsa suyu şaraba değiştirdiği için haber olmuştu. Gelenek devam ediyor, biz de parayı biraya çeviriyoruz. Özür dileriz, Müslümanlar giremez" yazdı. Olayı duyuran ise tabeladaki yazının fotoğrafını sosyal medyada paylaşan Helen Day oldu.

Restoran sahibi Hawkes, olayın duyulmasından sonra yaklaşık 200 telefon aldığını belirterek, bunlardan bir kısmının tepki, diğerlerinin ise destek amaçlı olduğunu kaydetti. Sosyal medyada tepki alacağını düşünmediği yazının tabelada 9 saat kaldığını dile getiren Hawkes, yazıyı ne amaçla yazdığı konusunda ise herhangi bir açıklama yapmadı.

'HER İNANCA, HER IRKA AÇIK BİR YER'

Yaklaşık 3 bin nüfusa sahip Longreach kasabası Belediye Başkanı Joe Awens ise söz konusu olayın üzücü olduğunu ifade ederek, ''Longreach, her inanca, her ırka açık bir yer. Böyle bir şeyin çıkması şansız bir olay'' dedi.Yazar Hakkında

  • @Dünya Dinleri

    @Dünya Dinleri

    Bırakın Fikirleriniz Özgür Kalsın ! https://www.alternatifforum.org

    Dunyadinleri.Com Yöneticisi

Yorum Yaz


Yazdığınız yorumların genel ahlak kurallarına uygun olmasına özen gösteriniz. Ayrıca yazdığınız yorumlarda isminiz e postanız eksik yanlış olmamalıdır aski halde yorumlarınız onaylanmaz dikkate alınmaz cevap verilmez.

Haberler