İslami Haberler

Ana Sayfa Haberler Dini Haberler İslami Haberler Bu kez Adnan Oktar'a dava açıldı!

Bu kez Adnan Oktar'a dava açıldı!

Bu kez Adnan Oktar'a dava açıldı!
Yazan : @Dünya Dinleri Tarih : Kategori : İslami Haberler Yorumlar : 0 Okunma : 2524 Beğen : 0

Adnan Oktar ve ekibi bugüne kadar wordpress domainini, ünlü biyolog Prof. Richard Dawkins'in web sayfasını, Ateizm.org sayfasını, yüzlerce başka blog ve web sayfalarını kapattırmış, Richard Dawkins'in kendisini, kitabının yayıncısını, Ekşi Sözlük yazarlarını, karikatürist Bahadır Baruter'i, "Allah'ın Kızları" adlı romanı sebebiyle yazar Nedim Gürsel'i, "Tanrının Doğum Günü", “Bin Yıllık Kuran Tefsiri: Levhi Mahfuz" ve "Peygamber Çocuklar" kitapları sebebiyle yazar Burak Özdemir'i, "Ajanda 2010 İllallah"ın editörlerini ve Metis yayınevini, reformist islamcı yazar Edip Yüksel'i, blog yazarı Greener Nautilus'ü ve daha nicelerini de dava etmişti. Bu davalarda “halkın bir kesiminin dini duygularını incitmek”, “dini değerleri alenen aşağılama” ve "halkı alenen kin ve düşmanlığa tahrik etme" gibi gerekçeler ileri süren Adnan Oktar ve ekibi bu kez dava edilen taraf oldu.

Biraraya gelen bir grup evrimcinin bir yılı aşkın çabalarıyla, https://adnanhocasucisliyor.blogspot.com/ isimli blogda Adnan Oktar'ın kitaplarında, programlarında ve internet sitelerinde suç unsuru teşkil ettiği düşünülen ifadeler toplandı ve hukuki girişim başlatıldı. Grup, bu girişimde amaçlarının başkalarının ifade özgürlüğüne saldırmak değil, bugüne kadar Adnan Oktar ve ekibinin kendileri gibi düşünmeyen, fikirlerini beğenmedikleri yazarları, çizerleri, yayınevlerini ve internet kullanıcılarını yıldırmak için bir mücadele yöntemi olarak kullandıkları davalara dikkat çekmek, asıl Adnan Oktar ve ekibi tarafından açılan bu davaların ifade özgürlüğüne zarar verdiğini göstermek olduğunu belirtiyor.Yazar Hakkında

  • @Dünya Dinleri

    @Dünya Dinleri

    Bırakın Fikirleriniz Özgür Kalsın ! https://www.alternatifforum.org

    Dunyadinleri.Com Yöneticisi

Yorum Yaz


Yazdığınız yorumların genel ahlak kurallarına uygun olmasına özen gösteriniz. Ayrıca yazdığınız yorumlarda isminiz e postanız eksik yanlış olmamalıdır aski halde yorumlarınız onaylanmaz dikkate alınmaz cevap verilmez.

Haberler