İslami Haberler

Ana Sayfa Haberler Dini Haberler İslami Haberler Birleşik Krallık'ta "Camimi Ziyaret Et Günü"

Birleşik Krallık'ta "Camimi Ziyaret Et Günü"

Birleşik Krallık'ta "Camimi Ziyaret Et Günü"
Yazan : @Dünya Dinleri Tarih : Kategori : İslami Haberler Yorumlar : 0 Okunma : 845 Beğen : 0

Birleşik Krallık genelinde 200'den fazla cami bugün kapılarını toplumun tüm üyelerine açtı. Britanya Müslüman Konseyi (MCB) tarafından ada genelinde her yıl düzenlenen "Camimi Ziyaret Et Günü" adlı etkinlikle, 200'den fazla camide toplumun tüm bireylerine ulaşılarak İslamiyet, camiler ve ibadethanelerle ilgili bilgiler veriliyor.

Etkinlik kapsamında organizasyona destek veren cami ile ibadethanelerin çalışanları, ziyaretçilerine çay ve içecekler ikram ederken, camideki günlük faaliyetlere ilişkin bilgi aktarıyor, ziyaretçilerin İslam'a ilişkin sorularını yanıtlıyor.

Etkinlik çerçevesinde İngiltere, Galler, İskoçya ve Kuzey İrlanda'dan oluşan Birleşik Krallık'taki camilerde, İslam'ın temel kavramları ile inanç unsurlarını tanıtan panoların yer aldığı ve broşürlerin dağıtıldığı sergiler de açılıyor.

Etkinliğin amacı "Medyada yer alan olumsuz haberlerin ötesine geçerek bütün Britanya vatandaşlarına erişmek, İslam inancını ve Müslümanları anlatmak" olarak ifade ediliyor.

Bünyesinde 500'den fazla ulusal, bölgesel ve yerel kuruluş ile camileri, yardım kuruluşlarını ve okulları barındıran şemsiye kuruluş MCB'den konuya ilişkin yapılan açıklamada, ada nüfusunun yüzde 90'ının hayatında hiç camiye girmediği belirtildi.

MCB açıklamasında, "Camimi Ziyaret Et Günü" ile toplumun üyelerinin birbirini daha iyi tanımasının, ayrıca Müslümanlar ve İslamiyet hakkında halkın bilgilendirilmesinin amaçlandığı kaydedildi.Yazar Hakkında

  • @Dünya Dinleri

    @Dünya Dinleri

    Bırakın Fikirleriniz Özgür Kalsın ! https://www.alternatifforum.org

    Dunyadinleri.Com Yöneticisi

Yorum Yaz


Yazdığınız yorumların genel ahlak kurallarına uygun olmasına özen gösteriniz. Ayrıca yazdığınız yorumlarda isminiz e postanız eksik yanlış olmamalıdır aski halde yorumlarınız onaylanmaz dikkate alınmaz cevap verilmez.

Haberler