İslami Haberler

Berlin'de sünnete izin verildi

Berlin'de sünnete izin verildi
Yazan : @Dünya Dinleri Tarih : Kategori : İslami Haberler Yorumlar : 0 Okunma : 2463 Beğen : 0

Almanya'nın Berlin Eyaleti Başsavcılığı, sünnet işlemi için cezai takibatın kamu yararına olmadığını bildirdi. Eyalet Adalet Senatörü, Yahudi hastahanelerindeki doktorların sünnet işlemini korkusuzca yapabilmelerini güven altına almak istiyor.

Adalet Senatörü Thomas Heilmann, haber ajansı dpa'ya verdiği demeçte Yahudi hastahanelerindeki doktorların cezai işlem görmekten korkmamaları gerektiğini ve binlerce yıllık geleneğin yeniden devam edeceğini söyledi. Böylece Baden-Württemberg Eyaletinde de olduğu gibi Müslümanlar ve Yahudiler serbestçe sünnet yaptırabilecekler.

Heilmann, Berlin Başsavcılığı tarafından hazırlanan bir bilirkişi raporuna dayanarak bu karara vardıklarını, doktorların sünnet işlemi sırasında gereken bakım görevinin devam ettiğini bildirdi.

Bilirkişi raporunda Federal Parlamentonun sünnet işleminin cezasız kalması yönünde kanuni düzenleme yapma niyetine de vurgu yapılarak, cezai işlem konusunda kamu yararı bulunmadığı ifade edildi.

Almanya'da sünnet tartışması Köln Eyalet Mahkemesi tarafından sünnet işlemi yapan bir doktor hakkında verilen ceza kararı ile başlamıştı. Daha sonra doktorun cezası tecil edilmesine rağmen, tüm ülkede sünnet işleminin yapılması konusunda Doktorlar Birliği'nin uyarısı ile doktorların sünnet yapmamaları tavsiye edildi. Müslüman çocukların da sünnet işleminin yapıldığı Berlin Yahudi Hastahanesinde de sünnet işlemi durdurulmuştu.Yazar Hakkında

  • @Dünya Dinleri

    @Dünya Dinleri

    Bırakın Fikirleriniz Özgür Kalsın ! https://www.alternatifforum.org

    Dunyadinleri.Com Yöneticisi

Yorum Yaz


Yazdığınız yorumların genel ahlak kurallarına uygun olmasına özen gösteriniz. Ayrıca yazdığınız yorumlarda isminiz e postanız eksik yanlış olmamalıdır aski halde yorumlarınız onaylanmaz dikkate alınmaz cevap verilmez.

Haberler