İslami Haberler

Ana Sayfa Haberler Dini Haberler İslami Haberler Ayetullah Subhani 'Haram' Fetvası Verdi

Ayetullah Subhani 'Haram' Fetvası Verdi

Ayetullah Subhani 'Haram' Fetvası Verdi
Yazan : @Dünya Dinleri Tarih : Kategori : İslami Haberler Yorumlar : 0 Okunma : 1602 Beğen : 0

Ayetullah Cafer Subhani, İngiliz Şiisi Yasir Habib'in "Hz. Fatıma Zehra'nın Hayatı" konulu filim projesi ile aslında bir hizmetin ihyasının amaçlanmadığı aksine, bir tefrikanın planlandığını söyledi.

Sünni dünyada ve hem de Şii dünyasında ayrı ayrı "Amerikancı İslam-ABD Sünniliği" ve "İngiliz Şiiliği" olarak isimlendirilen bahsi geçen emperyalistlerin kontrolü ve güdümünde faaliyet gösteren, dolayısı ile onların çıkarlarına hizmet eden yapay, oluşturulmuş bir Batı projesidir.

Bu proje kapsamında ortaya konan, görünürde iyi ve faydalı ama batınında ise Batı'nın İslam dünyası için palanladığı tefrikayı içeren bir çok faaliyet, Müslümanlar için büyük tehlikeler, tehditler barındırmaktadır.

Bu anlamda dikkat çekici bir örnek olarak aşağıda aslı ve tercümesi bulunan Ayetullah Cafer Subhani'ye sorulan bir soruya verilen cevap üzerinden, planlanan tefrikanın ne denli büyük olduğu, bu hususta ne kadar dikkatli olunması gerektiğinin farkına varmak mümkün olabilir.

İşte Fedek Kanalı Yöneticisi Yasir Habib Tarafından Sorulan Soru:

"Bu film Batı'nın en iyi yönetmenleri tarafından hazırlanacaktır ve ünlü sanatçılar oynayacaktır. Hz.Fatıma Zehra'nın hayatını konu alacaktır. Özellikle Peygamber Efendimizin vefatı sonrasını işlemek istiyoruz. Dünya bu film ile ilk halife ve taraftarlarının Hazreti Fatıma'yı nasıl incittiklerini ve zulmettiklerini görecektir. Bu film gerçek İslam ile sahte İslam arasındaki farkı gösterecektir. Yine film ilk halifenin gerçek yüzünü Dünya'ya gösterecektir. Biz Hz.Zehra'nın intikamını almaya yemin etmişleriz."

Ayetullah Cafer Subhani'nin Cevabı:

Bismillahirrahmanirrahim

"İslam Dünyasının böyle karışık olduğu ve fitnenin kol gezdiği bir dönem yaşıyoruz. Müslüman Müslüman kanı döküyor. Birçok Suriyeli ve Iraklı Müslüman evlerinden olup, Batı ülkelerine sığınma zorunda kalıyorlar. Birçoğu oraya ulaşamadan denizlerde boğuluyor. Bu devirde böyle bir film yapmak akıl ve takvadan uzaktır. Bu film her bakımdan düşmanın isteğini yerine getirir sadece. Bu yüzden böyle bir film yapmak ve bu filme destek vermek haramdır."Yazar Hakkında

  • @Dünya Dinleri

    @Dünya Dinleri

    Bırakın Fikirleriniz Özgür Kalsın ! https://www.alternatifforum.org

    Dunyadinleri.Com Yöneticisi

Yorum Yaz


Yazdığınız yorumların genel ahlak kurallarına uygun olmasına özen gösteriniz. Ayrıca yazdığınız yorumlarda isminiz e postanız eksik yanlış olmamalıdır aski halde yorumlarınız onaylanmaz dikkate alınmaz cevap verilmez.

Haberler