İslami Haberler

Ana Sayfa Haberler Dini Haberler İslami Haberler Atina'daki Osmanlı camisinde ibadet yasak

Atina'daki Osmanlı camisinde ibadet yasak

Atina'daki Osmanlı camisinde ibadet yasak
Yazan : @Dünya Dinleri Tarih : Kategori : İslami Haberler Yorumlar : 0 Okunma : 2231 Beğen : 0

Atina'daki en eski Osmanlı eserlerinden biri olan Fethiye Camii restore edilmesinin ardından ziyarete açıldı. Ancak camide ibadet etmek yasaklandı.

Yunanistan'ın başkenti Atina'da bulunan tarihi Osmanlı camisi restorasyon sonrası turistik ziyarete açılırken camide ibadet etmenin yasak olduğu açıklandı.

Atina Tarihi Eserler Müdürü Eleni Banu, Fethiye Camii'nde Kasım ayından itibaren Eski Atina MEdeniyeti krallarına ait sanat eserlerinin sergileneceğini söyledi. Serginin 2018 yılında da açık kalacağını söyleyen Banu, caminin bundan sonra değişik sergilere ev sahipliği yapacağüını belirtti.

Atina Fethiye Camii, 1456 yılında fethedilen Atina'yı Fatih Sultan Mehmet'in ziyareti anısına inşa edildiği biliniyor. Atina'nın 1835'li yıllarda Yunanistan'ın eline geçmesi sonrası Fethiye camii, okul, kışla, hapishane, un ambarı ve fırın olarak kullanılmış. Camii 1963 yılında içi boşaltıldıktan sonra arkeolojik eserler deposu olarak kullanılmış.Yazar Hakkında

  • @Dünya Dinleri

    @Dünya Dinleri

    Bırakın Fikirleriniz Özgür Kalsın ! https://www.alternatifforum.org

    Dunyadinleri.Com Yöneticisi

Yorum Yaz


Yazdığınız yorumların genel ahlak kurallarına uygun olmasına özen gösteriniz. Ayrıca yazdığınız yorumlarda isminiz e postanız eksik yanlış olmamalıdır aski halde yorumlarınız onaylanmaz dikkate alınmaz cevap verilmez.

Haberler