İslami Haberler

Ana Sayfa Haberler Dini Haberler İslami Haberler Almanya'dan Suudi Arabistan'a 'vehhabi' uyarısı

Almanya'dan Suudi Arabistan'a 'vehhabi' uyarısı

Almanya'dan Suudi Arabistan'a 'vehhabi' uyarısı
Yazan : @Dünya Dinleri Tarih : Kategori : İslami Haberler Yorumlar : 0 Okunma : 2463 Beğen : 0

Alman Federal Başbakan Yardımcısı Sigmar Gabriel, Almanya'da dini radikalliğe destek vermemesi için Suudi Arabistan'ı uyardı. Gabriel, Suudi Arabistan'ın dünyanın dört bir yanında vehhabilerin camilerini desteklediğini, Almanya'daki bu cemaatlerden birçok 'İslamcı' tehlikeli kişilerin çıktığını öne sürdü.

'Bild am Sonntag' gazetesine demeç veren Gabriel, Ortadoğudaki krizin çözümünde Suudi Arabistan'a ihtiyaç duyulduğundan her gün sıkıştırmanın doğru olmadığını, ancak Suudlulara bazı şeyleri görmezlikten gelmenin zamanının geçtiğini bildirmek gerektiğini söyledi.

Almanya'daki 'radikal' camilere karşı daha sert bir tutum ortaya konulması gerektiğini belirten Gabriel, selefilerin camilerindeki fundamentalizmin, ırkçı aşırı sağ kadar tehlikeli olduğunu ifade etti. Şiddet ve insanlardan nefret çağrısı yapıldığı anda devletin derhal müdahale etmesi gerektiğini vurguladı.

Gabriel, selefi Müslümanlara karşı da ırkçılara karşı alınan tedbirlerin aynısının alınması gerektiğini savundu. Ancak 'Zeit' gazetesi internet portalı tarafından yapılan bir araştırmaya göre bu yıl, ırkçılar tarafından mülteci yurtlarına 222 saldırı yapılırken, selefi grup olarak adlandırılan Müslümanlardan herhangi bir yere bir saldırı yapıldığına dair hiçbir kayıt bulunmuyor.Yazar Hakkında

  • @Dünya Dinleri

    @Dünya Dinleri

    Bırakın Fikirleriniz Özgür Kalsın ! https://www.alternatifforum.org

    Dunyadinleri.Com Yöneticisi

Yorum Yaz


Yazdığınız yorumların genel ahlak kurallarına uygun olmasına özen gösteriniz. Ayrıca yazdığınız yorumlarda isminiz e postanız eksik yanlış olmamalıdır aski halde yorumlarınız onaylanmaz dikkate alınmaz cevap verilmez.

Haberler