İslami Haberler

Ana Sayfa Haberler Dini Haberler İslami Haberler Almanya'da imamlardan 'Charlie Hebdo' nöbeti

Almanya'da imamlardan 'Charlie Hebdo' nöbeti

Almanya'da imamlardan 'Charlie Hebdo' nöbeti
Yazan : @Dünya Dinleri Tarih : Kategori : İslami Haberler Yorumlar : 0 Okunma : 1939 Beğen : 0

DİTİB'e bağlı imamlar Almanya'da medya kuruluşları ve yayınevleri önünde saldırı nöbeti tutacak

Diyanet İşleri Türk İslam Birliği (DİTİB), Fransa'da mizah dergisi Charlie Hebdo’ya düzenlenen saldırıya tepki için Almanya’da eylem kararı aldı. Yapılan eyleme Almanya’da birliğe bağlı imamların tamamı katılacak.

DİTİB’e bağlı imamlar Almanya'daki gazete, televizyon ve yayınevi binalarının önüne giderek nöbet tutacak ve medya kuruluşlarına düzenlenen saldırıları tasvip etmedikleri mesajı verecekler.

SALDIRI CUMA NAMAZINDA HUTBEDE KINANMIŞTI

Berlin'de DİTİB’e bağlı Şehitlik Camii'nde kılınan cuma namazında hem Almanca hem de Türkçe okunan hutbede saldırı şiddetle kınandı.

Konusu ''Hidayet kaynağı olarak Kuran'ı Kerim'' olan hutbenin sonunda, ''DİTİB olarak bu menfur saldırıyı nefret ve şiddetle kınıyoruz. İkisi polis olmak üzere 12 kişinin hayatını kaybettiği terör saldırısını bütün insanlığa yapılmış saldırı olarak değerlendiriyor ve asla kabul edilemez buluyoruz. Fransa halkının ve saldırıda hayatını kaybedenlerin yakınlarının acısının paylaşıyoruz'' denildi.

MİLLİ GÖRÜŞ VE İSLAM KÜLTÜR MERKEZLERİ DE SALDIRIYI KINADI

İslam Kültür Merkezleri Birliği'ne bağlı Mabed Camisi'nde okunan hutbede de İslam'da insanın başka bir insana zulmetmesinin yasak olduğu ifade edilerek saldırı kınandı. Almanca ve Türkçe okunan hutbede saldırı hakkında ''Paris'teki saldırıları şiddetle kınıyor, hayatını kaybedenlerin yakınlarının acısını paylaşıyoruz. Terörün hiçbir dinde yeri yoktur. İslami değerlerle kesinlikle bağdaştırılamaz'' ifadesi yer aldı.

Almanya'da 304 camisi bulunan İslam Toplumu Milli Görüş teşkilatı da daha önce yayımladığı açıklamada, saldırıları kınamıştı. Tüm Milli Görüş camilerinde saldırıya ilişkin tepkinin vatandaşlara duyurulduğu kaydedildi.Yazar Hakkında

  • @Dünya Dinleri

    @Dünya Dinleri

    Bırakın Fikirleriniz Özgür Kalsın ! https://www.alternatifforum.org

    Dunyadinleri.Com Yöneticisi

Yorum Yaz


Yazdığınız yorumların genel ahlak kurallarına uygun olmasına özen gösteriniz. Ayrıca yazdığınız yorumlarda isminiz e postanız eksik yanlış olmamalıdır aski halde yorumlarınız onaylanmaz dikkate alınmaz cevap verilmez.

Haberler