İslami Haberler

Ana Sayfa Haberler Dini Haberler İslami Haberler Alman ırkçılar Berlin'de bayramı gerecek...

Alman ırkçılar Berlin'de bayramı gerecek...

Alman ırkçılar Berlin'de bayramı gerecek...
Yazan : @Dünya Dinleri Tarih : Kategori : İslami Haberler Yorumlar : 0 Okunma : 2311 Beğen : 0

Almanya'da Ramazan Bayramı arafesi ve bayram günü ırkçı ve İslam düşmanı parti 'Pro Deutschland'ın Berlin'deki üç cami önünde hakaret içeren karikatürlerle gösteri yapmasına mahkeme tarafından izin verildi. Berlin İdare Mahkemesi, üç cami derneğinin birlikte verdikleri acil dilekçe ile Pro Deutschland'ın kışkırtıcı gösterisini yasaklama başvurusunu geri çevirdi.

Cami dernekleri, kışkırtıcı gösteri ile olası bazı hadiseleri önlemek istiyorlardı. Ancak Alman mahkemesi, Hz. Peygamberimize hakaret içeren karikatürlerin açık bir şekilde gösterilmesinin, polisin müdahale etmek zorunda kalacağı şekilde toplum güvenliğini tehdit etmediğini öne sürdü. Bununla da yetinmeyen Berlin İdare Mahkemesi, hakaret içerikli karikatürleri göstermenin cezai bir işlemi gerektirmediğini savundu.

Irkçı ve İslam düşmanı parti Pro Deutschland, Ramazan ayının sona erdiği hafta sonunda Berlin Neukölln'de ve Wedding semtinde Peygamberimize hakaret içeren karikatürleri göstermek istiyor. Irkçı parti, sadece Müslümanları provoka etmekle yetinmeyip, solcuların bulunduğu Berlin şehir merkezinde ve Friedrichshain semtleri ile Kreuzberg Belediye binası önünde de gösteri yapmak istiyor. Polisin verdiği bilgiye göre Cumartesi günü yapılmak üzere 8 toplantı bildirildi.

Berlin polisi bu hafta sonu için teyakkuzda, zira solcu gruplar da ırkçılara karşı büyük gösteriler yapacaklarını bildirdiler. Kreuzberg'de Belediye Başkanı Yeşiller'den Franz Schulz da ırkçılara karşı yapılacak gösterilere katılacağını bildirdi. Ayrıca Cumartesi günü 'Kudüs Günü' programı kapsamında Müslümanlar tarafından da bir gösteri yapılacak.Yazar Hakkında

  • @Dünya Dinleri

    @Dünya Dinleri

    Bırakın Fikirleriniz Özgür Kalsın ! https://www.alternatifforum.org

    Dunyadinleri.Com Yöneticisi

Yorum Yaz


Yazdığınız yorumların genel ahlak kurallarına uygun olmasına özen gösteriniz. Ayrıca yazdığınız yorumlarda isminiz e postanız eksik yanlış olmamalıdır aski halde yorumlarınız onaylanmaz dikkate alınmaz cevap verilmez.

Haberler